Держпродспоживслужба разом з науковцями випробовує нові методи виявлення ясеневої златки
опубліковано 29 квітня 2025 року о 11:31

Фахівці Держпродспоживслужби разом з представниками міжнародного проєкту «Emerald Ash Borer invasion: exploring spread patterns and beetle biodiversity dynamics for strategic conservation measures» (EABRACE), Держлісагентства та науковцями Національного лісотехнічного університету України (НЛТУ) встановили експериментальні пастки для моніторингу вузькозлатки ясеневої смарагдової – Agrilus planipennis Fairmaire (ясенева златка) в місті Києві та Київській області.

Головна ціль зазначеного заходу – це випробування пасток в «польових умовах», які використовуватимуться паралельно з феромонними пастками, що вже застосовуються державними фітосанітарними інспекторами для виявлення ясеневої златки в Україні.

Разом з представниками комунальних підприємств (КП УЗН Солом’янського р-ну м. Києва та КП УКГ Вишневої міської територіальної громади Бучанського р-ну Київської області) фахівці розмістили пастки на деревах ясена в парках м. Києва та м. Вишневого Київської області.  

Перед встановленням пасток представники проєкту EABRACE провели короткий інструктаж для фахівців Держпродспоживслужби та всіх учасників заходу щодо монтажу пасток на деревах, збору та первинного аналізу виборок комах з пасток на місцях.

Спостереження за встановленими пастками та співпраця Держпродспоживслужби з проєктом EABRACE триватиме надалі.

Держпродспоживслужба цінує зусилля міжнародної та вітчизняної наукової спільноти щодо розробки нових методів виявлення й моніторингу ясеневої златки, а також відкрита для будь-яких інших проєктів та місій, покликаних на запобігання розповсюдження цього небезпечного карантинного шкідника в Україні.

 

Довідково:

Вид Agrilus planipennis Fairmaire включено до Переліку регульованих шкідливих організмів, який затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.11.2006 року № 716. Крім цього, ця комаха входить до списку A2 Європейської та середземноморської організації захисту рослин (ЄОЗР) (обмежено поширені карантинні організми), Додатку II-A Регламенту ЄС 2019/2072 (список відсутніх в ЄС карантинних організмів рослин), та списків карантинних організмів інших країн, зокрема таких як Норвегія, Грузія, Швейцарія, Туреччина, Великобританія, Канада, Казахстан, Марокко.

Ясенева златка спричинює економічні збитки шляхом спричинення загибелі ясенів, в результаті чого виробники зазнають втрат внаслідок зменшення прибутків при продажі деревини та виробів з неї. A. planipennis може знаходитись приховано в деревині і виробах з неї (включаючи товарну деревину, дерев’яний пакувальний матеріал, щепу, дрова) на якій знаходиться кора, і в рослинах (включаючи карликові дерева в горщиках та гілки), які переміщуються при міжнародній торгівлі та всередині країни.

Детальніше про ясеневу златку можна дізнатись за посиланням


 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux