Черкащина: тривають обстеження найпростіших укриттів закладів освіти Кам’янської територіальної громади

опубліковано 26 лютого 2026 року о 12:18

Спеціалісти Черкаського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області продовжують комісійні обстеження найпростіших укриттів у закладах освіти Кам’янської територіальної громади.

Обстеження здійснюються відповідно до Доручення начальника Черкаської військової державної адміністрації від 03.11.2023р. №24-Д та з урахуванням  змін до Постанови КМУ №305 від 08.03.2025  на предмет способу організації харчування в захисних спорудах враховуючи  санітарно-гігієнічні та медико-санітарні нормативи.

Під час обстежень проводиться оцінка санітарно-технічного та санітарно-гігієнічного стану приміщень, оснащення та обладнання, зокрема оздоблення приміщень, вентиляційної системи, санітарно-технічного обладнання санвузла, створення відповідних умов для дотримання правил особистої гігієни, обладнання місць для сидіння/лежання, забезпеченості необхідними меблями, інвентарем, питною водою, засобами для надання невідкладної медичної допомоги тощо.

Так, 16.02.2026 року проведено обстеження  двох приміщень захисних споруд цивільного захисту одного з навчальних закладів Кам’янської міської ради загальною площею 500 м2 та 320м2 щодо стану можливості організації харчування та використання  найпростіших укриттів за призначенням.

У приміщеннях проведено капітальні ремонтні роботи. Особливу увагу фахівці звернули на доступність укриття, наявність електроживлення та штучного освітлення. Указані укриття облаштовані вентиляційними системами, штучним освітленням, водопроводом, у наявності санітарні вузли з рукомийниками та туалетами. Облаштовано у необхідній кількості місця для сидіння. Крім того, в укритті встановлено та підключено генератор для безперервного живлення. забезпечено засоби пожежогасіння, зв’язку, матеріали для надання невідкладної медичної допомоги тощо.

За результатами обстеженя спеціалісти Черкаського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області з керівництвом закладу провели нараду з питань можливості організації харчування в захисних спорудах та надали рекомендації щодо постійної необхідності дотримання належного санітарно-гігієнічного стану приміщень та обладнання, а також вжиття протиепідемічних та дезінфекційних заходів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux