Затверджено План протиепізоотичних заходів на 2021 рік
опубліковано 04 лютого 2021 року о 15:24

29 січня 2021 року під головуванням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України.

У роботі засідання Комісії взяли участь представники центральних органів влади, діяльність яких прямо чи опосередковано пов’язана із забезпеченням епізоотичного благополуччя України.

При відкритті засідання Комісії Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко наголосив на необхідності своєчасного реагування на загрози, пов’язані із загостренням епізоотичної ситуації у світі та мінімізації ризиків поширення небезпечних хвороб тварин в Україні.

Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька у своєму виступі зазначила, що забезпечення епізоотичного благополуччя країни – це пріоритетний напрямок роботи Держпродспоживслужби в частині зміцнення експортного потенціалу України і розширення зовнішніх ринків збуту для вітчизняних товаровиробників, зокрема продукції тваринництва, який неможливо буде реалізувати без належного та своєчасного виконання комплексу протиепізоотичних заходів.

Головним державним ветеринарним інспектором України Борисом Кобалем була представлена інформація про поточну епізоотичну ситуацію в Україні і стан виконання протиепізоотичних заходів, зокрема стосовно захворювань на африканську чуму свиней (АЧС) і грип птиці, та прогнозовані загрози. При цьому учасників засідання було ознайомлено із Звітом про виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Україні у 2020 році, який в подальшому був схвалений рішенням Комісії.

На засіданні було затверджено розроблений Держпродспоживслужбою План протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Україні на 2021 рік, що в подальшому дасть можливість, в межах виділеного на поточний рік фінансування, виконати територіальними органами Держпродспоживслужби заходи з недопущення захворювань тварин на території України.

Враховуючи результати аудиторських перевірок системи контролю за виробництвом свинини, проведеного у 2020 році, та відсутність офіційних повідомлень про випадки АЧС на території Республіки Білорусь протягом останніх років, прийнято рішення рекомендувати Кабінету Міністрів України скасувати обмеження стосовно тимчасової заборони руху транспорту у місцевих пунктах пропуску через державний кордон України з Республікою Білорусь.

За рекомендаціями Державної аудиторської служби України членами Комісії було розглянуто і погоджено розроблений Держпродспоживслужбою проєкт Методики створення і використання резерву ветеринарних препаратів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux