Запоріжжя: результати комісійних обстежень закладів освіти
опубліковано 12 вересня 2023 року о 16:50

Одним із пріоритетів держави залишається питання створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти та забезпечення комфортних умов для учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану. Тому, напередодні нового навчального року, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби Запорізької області взяли участь у роботі комісій з огляду стану готовності закладів освіти до роботи у 2023/2024 навчальному році на території м. Запоріжжя та Запорізького району Запорізької області, до складу яких входили представники Департаменту освіти, ДСНС, поліції та посадові особи територіальних громад Запорізької області.

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби Запорізької області під час обстежень проведена санітарно-просвітницька робота з питань санітарного законодавства, профілактики інфекційних/неінфекційних захворювань, харчових отруєнь, кишкових захворювань, виконання протиепідемічних заходів. Особлива увага приділялась питанням забезпечення закладів освіти якісним питним водопостачанням, облаштування навчальних кабінетів, освітлення, проходження персоналом медичних оглядів, погодження примірних чотиритижневих меню тощо. З керівниками, педагогами, постачальниками послуг з організації харчування проводився діалог щодо сучасних підходів до організації шкільного харчування, формування культури здорового харчування, впровадження у закладах освіти нових стандартів харчування; контролю в критичних точках, впровадження системи НАССР; дотримання вимог Санітарного регламенту.

Всього оглянуто 337 закладів освіти, за результатами роботи комісій надано 319 пропозицій щодо усунення недоліків, про що складено відповідні акти. Завдяки активній позиції спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, під час проведення заходів більшість недоліків були усунені.

В ході роботи комісій, спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області особлива увага приділялась огляду власних укриттів в закладах освіти щодо  їх санітарного стану - у разі застосування змішаного чи очного навчання. Варто відмітити, що не дивлячись на складні обставини сьогодення, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування продовжують проводити роботи щодо облаштування та ремонту захисних споруд закладів освіти.

При цьому, у зв’язку з нестабільною безпековою ситуацією, яка склалась внаслідок  широкомасштабного військового вторгнення рф на територію нашої держави, обстеження не проводились в 5-ти громадах Запорізького району Запорізької області: Комишуваській, Таврійській, Степненській, Новоолександрівській та Новомиколаївській.

Наразі, відповідно до розпорядження Запорізької обласної військової адміністрації та з метою забезпечення максимально можливої безпеки учасників освітнього процесу в Запорізькій області, новий 2023/2024 навчальний рік у закладах дошкільної та загальної середньої освіти області розпочатий з 01.09.2023 виключно за дистанційною формою навчання,  з використанням доступних технічних можливостей та можливістю переведення на змішану форму навчання за ініціативою засновника та погодженням Запорізької обласної військової адміністрації за умови покращення безпекової ситуації та в разі відповідності всім вимогам безпечного освітнього середовища.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux