З початку року в Чернігівській області перевірено 108,7 тис. т вантажів та 125,6 тис. штук об’єктів регулювання
опубліковано 27 квітня 2020 року о 15:33

Упродовж 1 кварталу 2020 року фахівці Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області виконали значний обсяг робіт із забезпечення державного контролю за дотриманням особливого карантинного режиму і проведення заходів з карантину рослин при вирощуванні, заготівлі, вивезенні, зберіганні, переробці, реалізації та використанні об’єктів регулювання; виявлення, локалізації і ліквідації регульованих шкідливих організмів; запобігання проникненню регульованих шкідливих організмів у зони, вільні від таких організмів, проведення обстежень сільськогосподарських та інших угідь, посівів, насаджень, рослинності закритого ґрунту, розробка прогнозів, виявлення і своєчасне інформування про наявність і розвиток шкідників та хвороб рослин, а також бур’янів; моніторингу насіннєвих компаній, які займаються реалізацією насіння на території Чернігівської області.

Протягом перших трьох місяців 2020 року при відвантаженні за межі Чернігівської області перевірено понад 108,5 тис. тонн вантажів і 125,6 тис. штук об’єктів регулювання. Фахівці Служби видали 4557 фітосанітарних сертифікатів, 3 фітосанітарні сертифікати на реекспорт та 516 карантинних сертифікатів. Відмовлено у видачі 4 фітосанітарних сертифікатів через невідповідність об’єктів регулювання фітосанітарним вимогам країн-імпортерів (це шкідники в живому стані та карантинні бур’яни).

Окрім того, фахівці Служби проводили перевірки підприємств щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства у сфері карантину рослин (38 планових і 5 – позапланових. За результатами перевірок видано 21 припис щодо усунення порушень та 18 штрафів на суму 3366,00 грн) та у сфері захисту рослин(17 планових заходів і 2 – позапланові. Складено 14 приписів щодо усунення порушень та накладено 2 штрафи на суму 476,00 грн).

Також фахівці Держпродспоживслужби області зареєстрували 16 суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання.

За I квартал 2020 року спеціалісти відділу фітосанітарних заходів на кордоні проінспектували  при розмитненні у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні  225 вагонів,  2802  автомашини та 119 контейнерів. При здійсненні фітосанітарного контролю оглянуто 27089,351 тонн імпортних, 23,24 тонн транзитних об’єктів регулювання, 61826 шт. дерев’яного пакувального матеріалу і 9272 шт. садивного матеріалу.

Усі прогнозовані обсяги робіт щодо захисту сільськогосподарських культур у господарствах області  від шкідників, хвороб та бур’янів протягом вегетаційного періоду виконані.

Постійно проводиться інформування підприємств, установ, організацій та громадян у сфері захисту рослин, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, про своєчасне проходження медичного огляду та отримання допуску  (посвідчення) на право роботи із засобами захисту рослин.

Впродовж I кварталу 2020 року допуски на право роботи, пов’язаної з пестицидами та агрохімікатами, і посвідчення про проходження спеціальної підготовки отримали 902 особи, що на 43% більше ніж за відповідний період минулого року.

Фітосанітарний моніторинг посівів сільгоспкультур на виявлення, заселення шкідниками та ураження хворобами проведено на площі більше ніж 20,0 тис. га. Тривають весняні контрольні обстеження стосовно перезимівлі основних шкідників сільськогосподарських рослин.

Протягом звітного періоду до Державного реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва занесено 19 суб'єктів господарювання, які мають право на виробництво та реалізацію насіння. З них 13 суб'єктів господарювання займаються виробництвом насіння зернових, зернобобових та олійних культур, 5 – садивного матеріалу картоплі та 1 – насіння овочевих культур.

Спеціалісти відділу контролю у сфері насінництва і розсадництва надали 518 консультацій фізичним особам-підприємцям та юридичним особам, які здійснюють господарську діяльність у сфері насінництва та розсадництва. Відповідно до річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) відділом проведено 3 планові перевірки, за результатами яких складено 3 приписи.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux