Всесвітній день метрології 2020 Всесвітній день метрології 2020
опубліковано 20 травня 2020 року о 12:18

20 травня відзначається Всесвітній день метрології, присвячений річниці підписання Метричної конвенції у 1875 році. Ця міжнародна угода створила основу для функціонування узгодженої системи вимірювань у всьому світі.

У 2018 році наша держава набула повноправного членства в Метричній Конвенції та стала однією із 60 країн – членів.

Цьогоріч Всесвітній день метрологіїпроходить під гаслом визначальної ролі вимірювань в забезпеченні відповідного ступеню довіри у світовій торгівлі.

Торгівля впродовж тисячоліть використовувала засоби вимірювань і метрологи тих часів, як би вони не називалися, стояли на сторожі точності і довіри до результатів вимірювання.

Багато хто знає, що метрологія – це наука про вимірювання, що є різні одиниці виміру, але на цьому пізнання як правило закінчуються. Метрологічні терміни (кілограм, метр, секунда та інші), що вживаються в повсякденному житті, мало хто ототожнює з метрологією як наукою. У той же час все навколо нас сповнене вимірами або спирається на метрологічні правила і норми.

Ми живемо в технологічному світі, де кожну хвилину відбуваються тисячі метрологічних операцій. Це торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі під час надання транспортних, побутових, комунальних, телекомунікаційних послуг, послуг поштового зв’язку, постачання, споживання енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів) та багато іншого.

Протягом звичайного дня ми постійно зустрічаємося з вимірюваннями: чи то перевіряючи час, чи то купуючи їжу або товари, чи то заправляючи паливом транспортні засоби або перевіряючи артеріальний тиск.

Багато засобів вимірювальної техніки контролюється законом або є предметом нормативного регулювання, наприклад, ваги, що використовуються для зважування товарів у крамницях, прилади для вимірювання забруднення навколишнього середовища або лічильники, які використовуються для обліку електроенергії та газу.

Ці та велика кількість інших видів людської діяльності у повсякденному житті потребують тих чи інших вимірювань. Сьогодні точні вимірювання сприймаються вже як звичайна річ. Не дивно, що більшість людей і гадки не мають, що основою цього є всесвітня спільнота, що спеціалізується на метрології та забезпечує вимірюваннями всі види людської діяльності. Кожна людина залежить від того, наскільки добре виконує роботу ця спільнота.

Бажаємо всім метрологам нових успіхів у професійній діяльності на благо наших громадян і всього українського суспільства!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux