У Запоріжжі запроваджено карантинний режим по регульованому шкідливому організму – Південно-американській томатній молі
опубліковано 11 серпня 2023 року о 10:55

За поданням державного фітосанітарного інспектора Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області розпорядженням голови Запорізької районної державної адміністрації від 03.08.2023 №149 на території землекористування районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району м. Запоріжжя запроваджено карантинний режим у зв’язку з виявленням регульованого шкідливого організму – Південно-американської томатної молі (Tuta absoluta Meyr). Розпорядженням затверджено межі карантинних зон та регульованої зони, План фітосанітарних заходів з локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму.

Довідково:
В Україні мінуюча міль Tuta absoluta вперше з'явилася у 2010 році, шкідник потрапив із партією турецьких та сирійських томатів. Ця міль знищує картоплю, баклажани, солодкий перець, тютюн і такі рослини, як Дурман звичайний (Datura stramonium), Дереза Китайська (Lycium chilense) та Паслін чорний (Solanum nigrum). Гусениця молі живе усередині листя рослин. Характерною ознакою пошкоджень даним фітофагом є утворення мін неправильної форми всередині листових пластинок внаслідок живлення гусениць. Рослини можуть бути пошкоджені томатною міллю практично в будь-якій фазі росту, починаючи від розсади до кінця вегетації. Для комахи головне – наявність зеленої листової маси. Притому величина врожаю та його якість можуть бути знижені не тільки внаслідок прямого пошкодження листя та плодів, але й за рахунок створення сприятливих умов для ураження рослин різними збудниками хвороб (сірої гнилі, альтернаріозу та інших).

 
Tuta absoluta біологічно контролюють за допомогою хижого клопа Macrolophus pygmaeus, який полює та поїдає яйця та личинки молі. У південній Європі корисний хижий клоп Nesidiocoris tenuis допомагає контролювати Tuta absoluta, але на культурах, що охороняються в північній Європі, цей хижий клоп приносить більше шкоди, ніж користі, пошкоджуючи врожай. Tuta absoluta може бути дуже ефективно пригнічена нематодами, що паразитують комах. Продукт з нематодою Steinernema feltiae) розпорошується на лист і проникає в гусеницю через природні отвори тіла. Ще один захід боротьби – феромони, які приваблюють самців, припиняється  розмноження за рахунок розділення самців та самок.


Крім того, необхідно проводити фумігацію (знезараження) об’єктів регулювання у разі їх вивезення з карантинної зони у зону, вільну від регульованих шкідливих організмів препаратами, що включені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

За роз’ясненнями та консультаціями з вказаних питань звертайтесь до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області: (+38061)239-73-20

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux