Шість із семи перевірених закладів ресторанного господарства Києва ігнорують вимоги закону щодо заборони куріння
опубліковано 08 липня 2020 року о 14:10

Позапланові перевірки закладів ресторанного господарства за останній місяць у Києві встановили, що у 6 із 7 закладів не дотримуються вимог щодо заборони куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів. Про це свідчить наявність попільничок на столах та відсутність розміщеної відповідної наочної інформації, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!"

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві ініціювали позапланові заходи держаного нагляду (контролю) закладів ресторанного законодавства на предмет дотримання вимог статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» за результатами розгляду звернень споживачів.

«Охорона здоров'я людей від шкоди, що завдається їхньому здоров'ю курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання, – це один із важливих напрямів роботи ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві. І головне – норма закону має бути виконана», – підкреслив начальник ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан.

Закон, з поміж іншого визначає, що куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів забороняється у приміщеннях закладів ресторанного господарства, проте спостерігаються непоодинокі випадки, коли працівники та адміністрація закладів цих вимог не дотримуються.

«Щоб мати можливість реагувати на порушення прав споживачів, які стосуються невиконання вимог щодо заборони куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів, нам потрібна обґрунтована підстава. Такою підставою може бути належним чином оформлене звернення від споживача», – зауважив начальник відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві Віталій Вишняк.

У разі порушення закладом ваших споживацьких прав, зокрема, недотримання обмежень щодо заборони куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів, необхідно подати до Держпродспоживслужби відповідне звернення, у якому зазначити найменування суб’єкта господарювання, його фактичне місце здійснення діяльності, детальний опис порушення прав.

До порушників застосовуються адміністративно-господарські санкції та надаються обов’язкові для виконання приписи про усунення порушень вимог Закону.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux