Розвиток електронної демократії та електронного документообігу – важливе завдання Держпродспоживслужби
опубліковано 10 липня 2024 року о 14:56

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін провів круглий стіл з питань розвитку інструментів електронної демократії, удосконалення системи електронного діловодства в територіальних органах та підвідомчих установах Держпродспоживслужби.

У роботі круглого столу взяли участь представники бізнесових структур, громадських організацій, а також відповідальні працівники апарату Держпродспоживслужби.

Сергій Захарін наголосив, що нині актуальним є питання розвитку електронного діловодства в підвідомчих організаціях Держпродспоживслужби, зокрема у ветеринарних та фітосанітарних лабораторіях. Ця робота має здійснюватися на основі ретельного виконання вимог нормативно-правових актів, у першу чергу постанови Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності» (з подальшими змінами).

Окрім того, одним із пріоритетів державної політики у сфері цифровізації є впровадження механізмів електронної демократії, яка передбачає активне застосування електронних сервісів та інструментів, що забезпечують участь громадян в управлінні державними справами на основі інформаційно-комунікаційних технологій. Слід врахувати, що відповідні програмні рішення мають враховувати приписи, встановлені законодавством про захист персональних даних.

Під час наради було ретельно опрацьовано низку труднощів та проблемних питань, з якими стикаються працівники підвідомчих установ під час впровадження цифрових рішень.

«Ми приділяємо значну увагу ефективному застосуванню цифрових інструментів в усіх процесах управлінської діяльності. Розвиток інструментів електронного документообігу – одне із завдань, вирішення якого має призвести до відмови від традиційних паперових технологій. Продовжуємо розвивати сервіси електронної демократії. Приміром, вже зараз більшість скарг у сфері захисту прав споживачів надходить до нас в електронній формі. Користуючись нагодою, ми закликаємо громадськість та небайдужих громадян подавати пропозиції щодо подальшого розвитку технологій електронної демократії в системі Держпродспоживслужби»,  зазначив Сергій Захарін.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux