Продовжуються консультації щодо впровадження програми контролю сирого молока
опубліковано 16 травня 2018 року о 16:46

14-15 травня відбувся другий консультативний семінар із впровадження пілотної програми контролю сирого молока в Україні, організований швейцарсько-українським проектом з безпечності молока у співпраці з Директоратом безпечності та якості харчової продукції Міністерства аграрної політики та продовольства України, центральним апаратом  Держпродспоживслужби, підприємствами з виробництва, заготівлі та переробки молока, галузевими асоціаціями і державними лабораторіями Держпродспоживслужби у пілотних областях Проекту (Вінницька, Полтавська, Харківська та Миколаївська).

Захід відбув модерував Марк Грамбергер, керуючий директора Prospex, Бельгія та міжнародний експерт Проекту Марко Де Нарді.

Другий семінар є логічним продовженням першого консультативного семінару, що відбувся 15-16 березня та під час якого були обговорені останні законодавчі зміни, зокрема вимоги нового Закону України №2042-VIII від 18.05.2017 в частині державного контролю сирого молока та молозива (ст. 40). Так, за результатами першого семінару, учасники дійшли згоди щодо необхідності запровадження консолідованого підходу операторами ринку з виробництва молока на виконання зазначених вимог.

Таким чином, під час зустрічі було представлено можливі моделі впровадження програми контролю сирого молока, які були розроблені за результатом першого семінару. Учасники під час роботи в групах також обговорили більш детальніше кожну модель та пропозиції щодо їх вдосконалення. На другий день семінару було обрано моделі, які будуть протестовані під час пілотної програми контролю сирого молока, і визначено необхідні конкретні кроки для його впровадження в кожній пілотній області.

В рамках панельної дискусії з начальником Управління державного контролю Держпродспоживслужби Миколою Білоусом, завідувачем сектору оцінки ризиків Оксаною Борейко, віце-президентом Асоціації виробників молока Оленою Жупінас, президентом Спілки молочних підприємств України Лідією Карпенко та міжнародним експертом Проекту Марко Де Нарді учасники обговорили необхідність та можливості впровадження програми контролю сирого молока на національному рівні,.

Довідково

У рамках швейцарсько-українського проекту з безпечності молока буде здійснено закупівлю обладнання для залучених в пілотний проект програми контролю сирого молока лабораторій Держпродспоживслужби, що дозволить досліджувати згідно міжнародних вимог основні чотири показники на відповідність критеріям придатності молока до введення в обіг: загальна бактеріальне обсіменіння (ЗБО), кількість соматичних клітин (КСК), відсутність інгібіторів та точка замерзання.

Також Проект розробляє ІТ-систему «Молочний Модуль» для автоматичного збору результатів досліджень, підрахунку середнього геометричного значення для ЗБО та КСК та у разі виявлення невідповідностей по критеріях повідомлятиме як виробника, так і компетентний орган, як і передбачено статтею 40 Закону України №2042-VIII від 18.05.2017.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux