Полтавщина: підсумки роботи у сфері дотримання антитютюнового законодавства за 2023 рік
опубліковано 10 січня 2024 року о 15:45

Головним управлінням Держпродспоживслужби у Полтавській області протягом 2023 року у сфері дотримання антитютюнового законодавства проведено 54 позапланових заходи державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері дотримання законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення на підставі звернень фізичних осіб про порушення, що спричинило шкоду їх правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю.

Порушення вимог законодавства встановлено у 44 випадках, або 81% від загальної кількості перевірених.

Основними порушеннями виявленими вході проведення перевірок були порушення вимог статей 13, 16, 16чи 162 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Зокрема, реклама  та стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права  інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, стимулювання продажу пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згорання, а також реклама, стимулювання продажу електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

За результатами проведених перевірок 44 суб’єкта господарювання притягнуто до відповідальності згідно зі ст. 20 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» та накладено штрафів за порушення законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення на суму 4138 тис. грн.

Порушниками законодавства у сфері дотримання антитютюнового законодавства у добровільному порядку сплачено штрафних санкцій на суму 1048 тис. грн.

В ході роботи зі зверненнями громадян отримано та розглянуто 74 пропозиції, заяви і скарг щодо порушення антитютюнового законодавства.

Протягом 2023 року Управлінням здійснено 105 публікацій, теле-, радіо- трансляцій  з роз’ясненнями норм чинного законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux