Підбито підсумки єдиного державного кваліфікаційного іспиту за ветеринарними спеціальностями
опубліковано 27 червня 2023 року о 16:23

В Науково-методичному центрі вищої та фахової передвищої освіти Міністерства освіти і науки України відбулося засідання круглого столу щодо підсумків організації, проведення та складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) зі спеціальностей 211 «Ветеринарна медицина» та 212 «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза». У засіданні взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Держпродспоживслужби, а також закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку майбутніх ветеринарів.

Нині навчання за спеціальністю 211 «Ветеринарна медицина» здійснюють понад 9,5 тисяч здобувачів, за спеціальністю 212 «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза» – понад 600. Підготовку здійснюють 11 закладів вищої освіти та 28 закладів фахової передвищої освіти.

Державною формою атестації за обома спеціальностями є єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ), що визначено Стандартами вищої освіти.  

«Ветеринарні спеціальності є регульованими, і це дозволяє нам здійснювати конкретні практичні кроки, спрямовані на забезпечення гарантовано високої якості ветеринарної освіти. Ми вдячні всім нашим партнерам і стейкголдерам, у тому числі Держпродспоживслужбі, а також керівникам закладів освіти, професорсько-викладацькому складу, за незмінно велику увагу до проблем розвитку освіти у сфері ветеринарної медицини», – заявив заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко. 

У 2023 році ухвалено рішення встановити порогові бали: зі спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» – 32, зі спеціальності 212 «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза» – 37. Участь у ЄДКІ зі спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» взяли 750 осіб, зі спеціальності 212 «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза» – 74 особи. Понад 95% випускників успішно здали іспит (подалали пороговий бал). 

«У сфері ветеринарної освіти розроблені та затверджені стандарти вищої та фахової передвищої освіти. Створені Науково-методичні комісії (підкомісії) секторів вищої та фахової передвищої освіти, фахові комісії єдиного державного кваліфікаційного іспиту, робочі групи щодо розробки програм з ЄДКІ, Рада деканів факультетів ветеринарної медицини. Ми очікуємо, що пороговий бал ЄДКІ буде поступово підвищуватися, і для закладів освіти ветеринарного профілю це стане додатковим стимулом для подальшого впровадження передових освітніх технологій», – повідомив генеральний директор Директорату вищої та фахової передвищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров. 

Освітній процес здійснюється  за навчальними планами, розробленими відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту», але адаптованими до вимог Болонського процесу та Міжнародного епізоотичного бюро. Ця робота виконана за сприяння проєкту технічної допомоги ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні» (ILCA) у співпраці з Держпродспоживслужбою та Радою деканів факультетів ветеринарної медицини.

«Держпродспоживслужба запропонувала чимало ініціатив у сфері підготовки та підвищення кваліфікації кадрів для системи ветеринарної медицини. Ми запрошуємо здобувачів освіти на стажування та практичні заняття до наших клінік, лабораторій, територіальних органів. Наші фахівці проводять лекції та семінари безпосередньо в закладах освіти. Нещодавно ми підготували навчальний посібник, який отримав гриф Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Зараз ми розглядаємо можливості впровадження програм дуальної освіти в межах чинних стандартів. Окрім того, з урахуванням пропозицій Держпродспоживслужби 21 квітня 2023 р. Уряд України ухвалив Постанову № 379, якою затверджено Положення про післядипломну освіту та інші форми підвищення кваліфікації спеціалістів ветеринарної медицини. І наостанок хочу звернути увагу на необхідність опанування здобувачами освіти цифрових навичок, оскільки сучасні фахівці ветеринарної медицини дуже широко використовують цифрові інструменти», – зазначив заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації і цифровізації Сергій Захарін.

Також Сергій Захарін вручив відомчі відзнаки кращим науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти, які забезпечили проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту за ветеринарними спеціальностями.

На фотографії зображено учасники заходу На фотографії зображено учасники заходу На фотографії зображені учасники заходу
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux