На Волині проведено фахове навчання для спеціалістів фітосанітарної лабораторії
опубліковано 14 липня 2023 року о 14:45

Одним із важливих аспектів євроінтеграції є вдосконалення всіх системи контролю якості, що забезпечується постійним підвищенням професійних знань і навичок фахових спеціалістів. Так, 10 липня 2023 року в ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» відбулось внутрішнє навчання щодо проведення фітосанітарного аналізу, реєстрації документів, визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу, визначення біохімічних і технологічних показників сільськогосподарських культур, молекулярно-генетичних досліджень продуктів рослинного походження у відповідності до п 6.2 Стандарту ДСТУ EN ISO/ІЕС 17025 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій» .

Здійснення таких заходів є дієвим механізмом для підвищення компетентності і перевірки знань фахівців лабораторії підвищення компетентності і перевірки знань фахівців лабораторії. Саме підтримка професійної майстерності фахівців, стимулювання їх зацікавленості в забезпеченні достовірності результатів випробувань є одним з ключових аспектів функціонування системи управління.

У ході проведеного навчання було висвітлено основні етапи у проходженні акредитації та особливості функціонування Системи управління. Особливу увагу на навчанні було приділено ризик-орієнтовному підходу у забезпеченні неупередженості та конфіденційності діяльності. Розглянуто вимоги до персоналу, обладнання, приміщення - невід'ємних ресурсів, що забезпечують безперебійне функціонування лабораторії, також поновлено знання в частині співпраці із замовниками від розгляду запитів і укладання договорів до прийому зразків, проведення випробувань та звітувань про результати випробувань.

Приділено значну увагу здійсненню моніторингу достовірності результатів випробувань, необхідність проведення якого регламентується ЗД-08.00.29 «Політика НААУ щодо участі органів з оцінки відповідності у перевірках кваліфікації». Актуалізовано знання у частині валідації та верифікації, які є необхідною умовою перед початком використання методів у лабораторії та включенням до проекту Сфери акредитації.

Оновлено інформацію по процедурі проведення внутрішніх аудитів, які допомагають пересвідчитись у відповідності Системи управління вимогам ДСТУ EN ISO/IEC 17025 та компетентності фахівців в проведенні випробувань. Також зосереджено увагу на здійсненні аналізування з боку керівництва.

По завершенню навчання фахівці відділу фітосанітарного аналізу пройшли перевірку практичних навиків з ідентифікації регульованих шкідливих організмів у відповідності до Діагностичних протоколів ЕРРО PM, які включені до сфери акредитації.

на фото учасники заходу на фото учасники заходу на фото учасники заходу
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux