На Тернопільщині питання водопостачання залишається на посиленому контролі Держпродспоживслужби
опубліковано 01 квітня 2020 року о 15:53

Головне управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області спільно з органами влади здійснює перевірку об’єктів централізованого водопостачання.

Станом на 31 березня 2020 року комісія обстежила 31 об’єкт. Дане питання заслухали й на засіданні Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки Тернопільської ОДА та регіональних комісій.

Також Держпродспоживслужба області надіслала пропозиції органам місцевого самоврядування та надавачам послуг централізованого водопостачання щодо роботи в період надзвичайної ситуації.

Загалом, для дослідження за бактеріологічними, санітарно-хімічними та вірусологічними показниками у Тернопільській регіональній лабораторії Держпродспоживслужби відібрали 189 проб питної води з централізованих джерел водопостачання та 83 проби води з джерел децентралізованого водопостачання.

Під час моніторингового обстеження  КП «Міськводгосп» Кременецької міської ради порушень не виявили. За результатами відомчого лабораторного контролю питної води із 16 існуючих артсвердловин у досліджених пробах води відхилень не виявлено. Для досліджень у Тернопільську регіональну лабораторію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів доставлено 10 проб води питної.

Спільно з представниками влади організували й об’їзд 5-ти водозаборів об’єктів централізованого водопостачання у місті Чорткові та у районі. Порушень не виявили. У даному районі розпочали також  профілактичну дезінфекцію джерел децентралізованого водопостачання. Продезінфікували 60 громадських криниць.

За участю наших спеціалістів та представників суб'єктів господарювання, що надають послуги централізованого водопостачання провели також обстеження дотримання режиму зон санітарної охорони першого поясу на 15-ти водозабірних спорудах КП "Шумськкомунсервіс" та КП "Великодедеркальський ККП". У ході проведених обстежень на об'єктах водопостачання відібрали 15 взірців питної води, на 11 об'єктах щодо дотримання ЗСО першого поясу виявили порушення. Керівникам КП надали пропозиції щодо їх усунення.

У Монастириському районі провели зустріч з керівництвом КП «Монастириський комунсервіс». Звернули увагу на створення запасу деззасобів та зобов’язали посилити виробничий контроль за якістю води.

У Зборівському районі провели відбір води з джерел централізованого водопостачання КП «Зборівводоканал» та Озернянської ОТГ. Потребує впорядкування санітарно-захисна зона водозаборів – дані пропозиції.

У Козівському районі провели обстеження об'єктів центрального водопостачання. Для дослідження відібрали 12 проб води.

4 проби води  відібрали й із централізованого  водогону  м. Бережани та  водогону с. Жуків, Бережанського району. Першочергово наголосили там на проведенні відомчого лабораторного контролю якості води та створення запасу дезінфікуючих засобів.

31-го березня обстежили МКП «Добробут» та «Захід» у м. Збаражі, сільський водогін с. Чернихівці Збаразького району, КП «Заліщицький водоканал» у м. Заліщики,  КП «Теребовля» у  м. Теребовля, у яких також відібрали проби води для лабораторного дослідження.

У Борщівському районі обстежили КП смт. Скала-Подільська, сільські водогони сіл Пищатинці, Ланівці. Виявили проблеми із забезпеченням деззасобами. 25-го березня зафіксували відключення води у 4-ох житлових будинках смт. Скала-Подільська (вийшов з ладу електронасос) – питання заслухане на засіданні ТЕБ та НС при Борщівській РДА та на засіданні оперативного штабу при РДА. Подачу води до будинків відновили 27-го березня. Відібрали проби води для контрольних досліджень.

У м. Тернопіль за результатами лабораторних досліджень питної води на виходах в місто з резервуарів чистої води, а саме: водопровідна насосна станція №4 водозабору  «Верхньо-Івачівський» та водопровідна насосна станція №1 водозабору «Тернопільський», за санітарно-хімічними, токсикологічними, мікробіологічними та вірусологічними показниками досліджувані взірці питної води відповідають вимогам.

Відібрали для лабораторних досліджень й проби води з природних джерел загального користування у селах Острів, Смиківці та Ступки, Тернопільського району. Дослідження вище вказаних взірців води проводили за санітарно-хімічними, мікробіологічними та вірусологічними  показниками. Відхилень не виявили.

Питання водопостачання залишається на посиленому контролі Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux