На Миколаївщині відбулася зустріч щодо запровадження пілотного проекту із контролю сирого молока
опубліковано 15 березня 2019 року о 14:56

У Миколаєві відбулася обласна нарада щодо старту пілотного проекту «Програма контролю сирого молока», що реалізується Проектом SAFOSO з безпечності молока та Держпродспоживслужбою.

Ціллю заходу стало інформування потенційних учасників пілотного проекту про особливості впровадження програми контролю сирого молока в Миколаївській області, важливість прозорої та простежуваної системи контролю якості та безпечності сирого молока.

Дана нарада у Миколаївській області стала першою з низки аналогічних заходів, які Держпродспоживслужба України спільно з її територіальними органами у співпраці з Проектом з безпечності молока планує організувати також у Вінницькій, Полтавській та Харківській областях.

Захід відвідало близько 70 учасників, серед яких - представники господарств з виробництва молока, пунктів заготівлі молока, молокопереробних підприємств області, керівництво Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, обласні та районні інспектори, представники Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби та міжрайонних державних лабораторій Держпродспоживслужби.

В.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Олег Калнаус подякував швейцарсько-українському проекту з безпечності молока за плідну співпрацю та наголосив на важливості започаткування пілотної програми контролю сирого молока в Миколаївській області.

Ігор Кравченко, керівник Проекту, поінформував учасників про Концепцію Пілотного проекту «Програма контролю сирого молока» та особливості його реалізації в області.

Валерій Малай, директор Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, розповів про лабораторну спроможність при дослідженні сирого молока, роль лабораторії в рамках Пілотного проекту.

Координатор 3 компоненту Проекту з безпечності молока Ірина Висоцька презентувала особливості нового харчового законодавства, що формує підґрунтя для запровадження нових підходів до приватно- державного контролю виробництва молока та презентувала програмне забезпечення «Молочний модуль», його функціонал та можливості.

Проект з безпечності молока висловлює подяку керівництву та фахівцям Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївський області за організацію заходу.

Довідково

«Молочний модуль» - це програмний додаток, який буде інтегрований до Головної інформаційної системи Держпродспоживслужби і сприятиме співпраці операторів ринку з лабораторіями та компетентним органом з метою виконання вимог нового національного законодавства. Молочний Модуль забезпечує наступні рішення для оператора ринку:

− Реєстрація акту про відбір зразків;

− Постійний доступ до результатів досліджень сирого молока;

− Сповіщення про нові результати лабораторних досліджень молока;

− Розрахунок змінної середньої геометричної величини ЗБЗ та КСК на основі результатів лабораторних досліджень відповідно до нормативних документів Держпродспоживслужби;

− Сповіщення відповідальних районних і обласних інспекторів про результати лабораторних досліджень, що перевищують граничні значення;

− Дозволяє проводити статистичний аналіз результатів досліджень та відображає їх у вигляді графіків;

− Сповіщає про затримки у графіку відбору зразків для дослідження на показники критеріїв придатності сирого молока відповідно до Програми контролю сирого молока;

− Дозволяє надавати результати своїх лабораторних досліджень третім особам (наприклад, молокопереробним підприємствам) шляхом надсилання результатів на електронну адресу, вказану користувачем. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux