На Харківщині для фахівців Держпродспоживслужби відбувся тренінг із застосування «найкращих практик» з виробництва безпечних молочних продуктів
опубліковано 16 серпня 2018 року о 09:46

7-10 серпня 2018 року швейцарсько-український проект з безпечності молока провів тренінг для інспекторів Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області для підвищення обізнаності щодо важливості застосування найкращих практик для виробництва безпечних молочних продуктів та щодо застосування сучасного підходу інспектування на всіх етапах молочного ланцюга. 20 державних інспекторів Головного управління взяли участь у тренінгу.

Учасники під час навчання оновили знання щодо аспектів використання найкращих практик, які використовуються для виробництва безпечного молока та підвищили обізнаність стосовно змін в системі контролю за безпечністю харчових продуктів. Також фахівці Держпродспоживслужби практично на молочно-товарній фермі й молокопереробному заводі відпрацювали отримані теоретичні знання.

Теоретична частина тренінгу була присвячена програмі управління здоров’ям стада та програми контролю маститів, правильного зберігання і використання ветеринарних препаратів, антимікробної резистентності, покращення виробничих процесів на фермі задля досягнення низьких рівнів загальної бактеріальної забрудненості; ідентифікації тварин, впровадження заходів біологічної безпеки на фермах. Також тренери і консультанти Проекту розповіли учасникам про зміни в системі державного контролю, про нові підходи і переліки питань для інспектування та про принципи простежуваності при виробництві молочних продуктів.

Наступного дня група відвідала молокопереробне підприємство ПАТ «Куп’янський молочноконсервних комбінат», де на практиці спеціалісти Держпродспоживслужби відпрацювали використання переліків питань для інспектування молокопереробного підприємства та оцінили систему простежуваності. Наступний етап тренінгу передбачав відвідування молочно-товарної ферми з метою оцінки постачальника молока на молочноконсервний комбінат.

Під час третього дня навчання учасники обговорили результати інспектування молокопереробного підприємства та постачальника молока, практично відпрацювали оцінку системи простежування, а під час останнього дня тренінгу підготовлений Проектом тренер з Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Ситніков Валерій, який брав участь у навчальній поїздці до Швейцарії, презентував фахівцям територіальних управлінь і відділів особливості системи ризик-орієнтованого контролю та інспектування молочних ферм та молокопереробних підприємств у Швейцарії. Координатор 1-го і 2-го компоненту  Вікторія Лець розповіла про те, навіщо потрібен і як відбуватиметься контроль за введенням в обіг сирого молока в пілотних областях (Вінницька, Миколаївська, Полтавська, Харківська) у рамках Програми контролю сирого молока, що розробляється Проектом спільно з стейкхолдерами та Держпродспоживслужбою.  

За результатами участі у тренінгу державні інспектори отримали відповідні сертифікати.

Наступні подібні тренінги найближчим часом відбудуться в інших пілотних областях Проекту: Полтавській, Миколаївській, Вінницькій областях.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux