Крок до євроінтеграції: обмін досвідом між фахівцями Державної інспекції охорони рослин та насінництва Польщі і Держпродспоживслужби
опубліковано 14 листопада 2023 року о 09:00

В рамках проєкту Twinning «Наближення національного законодавства України у сфері державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва до європейських норм та стандартів» фахівці Держпродспоживслужби здійснили навчально-ознайомчий візит до Державної інспекції охорони рослин та насінництва Польщі (PIORIN), Воєводської державної інспекції з охорони рослин та насінництва (VIORIN), а також до Науково-дослідного центру сортовипробування (COBORU) та Хіміко-технологічної лабораторії на базі Науково-дослідного центру сортовипробування (COBORU).

Впродовж візиту фахівці ознайомились зі структурою законодавства з сертифікації насіння, процедурами контролю насіння, реєстрації сортів рослин згідно з законодавством ЄС, процедурами сертифікації насіння, захисту сортів рослин, ГМО.

Також під час заходу учасники мали змогу проаналізувати відмінності законодавства України та ЄС у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин та контролю ГМО у відкритих системах.

Крім цього, фахівці Держпродспоживслужби відвідали референтну насіннєву лабораторію та фітосанітарну лабораторію в місті Познань, де ознайомились з структурою, обладнанням лабораторії та роботою польських колег.

Під час візиту до філії Центральної лабораторії VIORIN польські колеги розповіли про загальну структуру установи, до якої входять лабораторія якості насіння та фітосанітарна лабораторія, а також поділились досвідом щодо визначення показників якості насіння за методикою ISTA, за якою акредитовані польські колеги. У фітосанітарній лабораторії розповіли про методи та стандарти виявлення та ідентифікацію картинних шкідливих організмів.

В цілому цей захід сприяв налагодженню робочих контактів та конструктивному обговоренню питань щодо практичного впровадження Директив та Регламентів ЄС у сферах насінництва та розсадництва, охорони сортів рослин.

Представники Держпродспоживслужби та Державної служби охорони рослин та насінництва Польщі обмінялись практичним досвідом щодо розробки і впровадження законодавства у сферах насінництва та розсадництва, охорони сортів рослин, а також узгодили напрямки розвитку майбутньої плідної співпраці.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux