Із початку жовтня Держпродспоживслужба Черкащини провела майже 900 перевірок дотримання карантинних вимог
опубліковано 25 жовтня 2021 року о 16:17

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236, рішень Державної, регіональної комісій з ТЕБ та НС Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області продовжує здійснювати посилений державний санітарно-епідемічний нагляд за дотриманням суб’єктами господарювання вимог санітарного законодавства та протиепідемічних заходів.

Із початку жовтня цього року Держпродспоживслужбою області здійснено майже 900 перевірок. Порушення санітарного законодавства, протиепідемічних заходів виявлені майже у 27% випадків.

Зокрема, перевірено:

 • 190 закладів дошкільної та загальної середньої освіти, порушення зареєстровано у 20 (10,5%) випадках;
 • 90 закладів громадського харчування, порушення реєструвались у 32 (36%) випадках;
 • 353 заклади продовольчої торгівлі, порушення реєструвались у 115 (33%) випадках;
 • 216 закладів непродовольчої торгівлі, порушення реєструвались у 58 (27%) випадках;
 • 37 агропродовольчих ринків, порушення реєструвались у 13 (35 %) випадках.

За результатами цих перевірок було складено 111 протоколів про адмінправопорушення у сфері санітарного законодавства, керівникам закладів направлено 211 приписів, пропозицій щодо усунення виявлених порушень, на адресу органів влади, місцевого самоврядування направлено 89 інформацій, до правоохоронних органів – 28.

З початку року фахівці Держпродспоживслужби області взяли участь у проведенні понад 13,8 тисячі перевірок. Порушення протиепідемічних вимог, встановлених Постановами Кабінету Міністрів України, Головного державного санітарного лікаря України, виявлені у 22% випадків. Найбільше порушень реєструвалось у закладах продовольчої торгівлі (32%), громадського харчування (31 %) та на агропродовольчих ринках (20%).

Найбільш характерними порушеннями залишаються недотримання дезінфекційного, маскового режиму, відсутність температурного скринінгу працівників, антисептиків, відповідного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами та власне, недотримання дистанції відвідувачами закладів, відсутність організації централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту та ін.

За результатами проведених перевірок соціально важливих об’єктів, за виявлені порушення санітарного законодавства на посадових осіб складено 826 протоколів, накладено 751 адміністративне стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 215305 грн., направлено 3071 припис, пропозицію, на адресу органів влади, місцевого самоврядування, причетних управлінь, відомств, організацій, керівників підприємств, установ. Також направлено 1758 інформацій із відповідними пропозиціями щодо усунення порушень вимог санітарного законодавства.

За даними управління освіти та науки облдержадміністрації станом на 23.10.2021 в області налічується 18 закладів загальної середньої освіти (3,5% від загальної кількості закладів), у яких рівень вакцинації персоналу складає менше 80%. Порушень карантиних вимог, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236, щодо організації учбового процесу учнів старших класів у зазначених закладах не виявлено.

Фахівці Держпродспоживслужби області продовжують здійснювати відповідні профілактичні заходи і вкотре нагадують черкащанам, що вакцинація на сьогодні залишається єдиним ефективним способом профілактики коронавірусної хвороби. Тож попіклуйтесь про ваше здоровя та здоровя ваших близьких і приходьте до пунктів вакцинації від COVID-19!

Крім того, звертаємо увагу, що обмежувальні заходи, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236, для суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана із обслуговуванням населення (заклади громадського харчування, спортивні зали, готелі, культурно-розважальні заклади), для «жовтої», «помаранчевої» та «червоної» зон епідемічної небезпеки не застосовуються у разі, якщо у працівників та відвідувачів зазначених закладів наявні документи, що підтверджують отримання повного (для «червоної» зони) чи неповного (для «жовтої» та «помаранчевої» зон) курсу вакцинації від COVID-19.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux