Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 17 березня 2017 року
опубліковано 17 березня 2017 року о 11:44

Повсюди за позитивних температур триває хвилеподібне відновлення весняної вегетації озимих культур та багаторічних трав. У Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях в озимині, розміщеній здебільшого після стерньових попередників, спостерігається мляве живлення личинок хлібного туруна (жужелиці). Шкідники за чисельності 0,5-2, осередково до 3 екз. на кв.м (Херсонська обл.) пошкодили 1-5% рослин. У решті степових та лісостепових областях продовжується їх підйом у верхні шари ґрунту. За наявності 3-4 личинок на кв.м рекомендується проводити обприскування посівів дозволеними інсектицидами.

Агрокліматичні умови звітного періоду в південних та центральних областях у посівах озимих пшениці, ячменю та жита сприяли розвитку борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, гельмінтоспоріозу, в Степу - бурої листкової іржі, збудники яких виявлено на 0,5-14, макс. 17% рослин. У Львівській області на 2-3% рослин озимих ячменю та тритікале відмічено розвиток ринхоспоріозу. Осередково у Львівській, Полтавській областях на 2-5% рослинах озимих зернових відмічають розвиток снігової плісені. Оздоровлення посівів забезпечується через обов’язкове ранньовесняне боронування впоперек рядків та регенеративне прикореневе підживлення азотними та іншими мінеральними добривами з додаванням мікроелементів. Обробки фунгіцидами будуть ефективні після переходу середньодобової температури через +50.

У південних областях у посівах озимого ріпаку відмічено вихід та живлення імаго піщаного мідяка. Повсюди 0,5-6% рослин культури уражено пероноспорозом, альтернаріозом, фомозом, кореневими гнилями та бактеріозом коренів, осередково сніговою плісенню 2-4% рослин (Тернопільська обл.). Ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів є ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.

Скрізь, особливо в Поліссі, через несприятливі для розвитку мишоподібних гризунів кліматичні умови (опади, перезволоження, коливання добових температур) їх чисельність зменшилась. У місцях зниженого рельєфу загибель гризунів становить 6-40, макс. 80% від затоплення. Але на посівах озимих зернових та ріпаку обліковують від поодиноких до 4 колоній на гектар з 2-12 жилими норами. На 20-100% обстежених площ багаторічних трав, неугідь 1-5, осередково 7-10 жилих колоній на гектар (Донецька, Харківська обл.). Попередження пошкодження посівів озимини та обмеження чисельності гризунів (ЕПШ 3-5 і більше жилих колоній на гектарі) здійснюється через затруєння нір дозволеними до використання родентицидами.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux