Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом 24 березня 2017 року
опубліковано 24 березня 2017 року о 11:42

Скрізь відбувається відновлення весняної вегетації озимих культур та багаторічних трав. У Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській областях в озимині, розміщеній здебільшого після стерньових попередників, відбувається живлення личинок хлібного туруна (жужелиці). Шкідники за чисельності 0,5-2, осередково до 5 екз. на кв.м (Донецька обл.) пошкодили 1-5% рослин. Личинки шкідника здебільшого перебувають у другому та третьому віках (28-60%), тому період пошкодження посіві подовжуватиметься. За наявності 3-4 личинок на кв.м рекомендується проводити обприскування посівів дозволеними інсектицидами.

У теплі сонячні дні спостерігається літ злакових мух (чорна пшенична, шведська), крайові смуги озимини заселяють цикадки, відроджуються личинки злакових попелиць. У Вінницькій, Кіровоградській, Херсонській та інших областях відмічається живлення гусениць старших віків озимої совки.

Повсюди агрокліматичні умови звітного періоду у посівах озимих зернових культур сприяли розвитку снігової плісені, борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, гельмінтоспоріозу, ринхоспоріозу, в Степу - бурої листкової іржі, весняний розвиток яких відмічають на 0,5-7, макс. 11% рослин. Оздоровлення посівів забезпечується через обов’язкове ранньовесняне боронування впоперек рядків та регенеративне прикореневе підживлення азотними та іншими мінеральними добривами з додаванням мікроелементів.

У Миколаївській, Херсонській областях на відростаючих багаторічних травах спостерігається вихід і живлення бульбочкових довгоносиків. У Степу та Лісостепу в посівах озимого ріпаку, багаторічних бобових трав триває вихід та живлення імаго піщаного мідяка.

У Вінницькій, Дніпропетровській, Київській, Одеській, Тернопільської та інших областях посіви озимого ріпаку заселяють чорний ріпаковий та звичайний стебловий прихованохоботники. При виявлені 5-6 жуків на рослину необхідно провести обробку посівів дозволеними до використання інсектицидами. У сонячні дні у Вінницькій області хрестоцвіті блішки пошкодили до 5% рослин.

Повсюди 2-8, макс. 20% рослин культури уражено пероноспорозом, альтернаріозом, фомозом, кореневими гнилями та бактеріозом коренів, осередково сніговою плісенню. Ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів є ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.

Чисельність мишоподібних гризунів регулюється погодними умовами та проведеними захисними заходами. На 4-32% площ озимих зернових та ріпаку обліковують від поодиноких до 4 колоній на гектар. На 12-100% обстежених площ багаторічних трав, неугідь 1-6 колоній на гектар (Донецька обл.).

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux