Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області виявили порушення законодавства у сфері ринкового нагляду при розповсюдженні 37 одиниць продукції
опубліковано 09 липня 2021 року о 15:57

Протягом ІІ кварталу 2021 року спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області здійснили 3 планові перевірки характеристик продукції, під час яких виявили порушення законодавства у сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції. Четверту перевірку було розпочато та призупинено на час проведення експертизи (випробування).

Крім того, проведено 4 позапланові перевірки, в тому числі 1 - за ланцюгом постачання (встановлені порушення) і 3 – за станом виконання суб’єктом господарювання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів (порушення не встановлені).

Також, за 3 місяці виявлено порушення законодавства у сфері ринкового нагляду при розповсюдженні 37 одиниць продукції, а саме: 11 одиниць продукції, яка підпадає під дію «Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання», затвердженого постановою КМУ № 1067 від 16.12.2015 та «Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання», затвердженого постановою КМУ № 1077 від 16.12.2015; 14 одиниць продукції, яка підпадає під дію «Технічного регламенту безпечності іграшок», затвердженого постановою КМУ № 151 від 28.02.2018; 3 одиниці продукції, яка підпадає під дію «Технічного регламенту радіообладнання», затвердженого постановою КМУ № 355 від 24.05.2008; 9 одиниць продукції, яка підпадає під дію «Технічного регламенту маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу споживачу», затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 06.03.2019 № 358.

Фахівці відділу відібрали 27 зразків продукції та передали для проведення незалежного випробування.

Відносно продукції, щодо якої виявлені порушення, застосовано 47 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів. За результатами розгляду матеріалів перевірок винесено 3 постанови про накладення штрафних санкцій на загальну суму 136 тисяч гривень.

Переважна більшість виявлених порушень стосується відсутності необхідного маркування чи неналежного маркування продукції або ж відсутності документації, якою вона має супроводжуватись.

Слід нагадати, що розповсюджувачі перед наданням продукції на ринок зобов’язані перевірити її на відповідність вимогам технічних регламентів, які поширюються на вказану продукцію.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux