До уваги споживачів
опубліковано 06 жовтня 2022 року о 16:52

Держпродспоживслужба інформує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022
№ 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду.

Також, зазначеним рішенням Уряду дозволено протягом періоду воєнного стану здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) в окремих сферах, зокрема щодо запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість.

Це означає, що на теперішній час Держпродспоживслужбі та її територіальним органам заборонено проводити планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю) у сфері додержання законодавства про захист прав споживачів.

Проте, громадяни не позбавлені права звернутися до Держпродспоживслужби та її територіальних органів зі зверненням про порушення їх прав споживача, як це встановлено Законом України «Про звернення громадян», однак, розгляд такого звернення буде здійснено без проведення перевірки додержання законодавства про захист прав споживачів.

За результатами розгляду звернень споживачам надаються відповідні рекомендації та консультації з питань положень законодавства, що регулюють порушене питання.

Також, Держпродспоживслужба звертає увагу, що відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», захист прав споживачів, окрім Держпродспоживслужби та її територіальних органів, здійснюють також центральний орган виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері захисту прав споживачів (Мінекономіки), місцеві державні адміністрації, інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування згідно із законом, а також суди.

Крім того, захист прав споживачів, передбачених законодавством, здійснюється судом.

При задоволенні вимог споживача суд одночасно вирішує питання щодо відшкодування моральної (немайнової) шкоди.

Споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux