До уваги споживачів автомобільного пального!
опубліковано 04 травня 2022 року о 12:44

У непростий час для нашої країни та суспільства Держпродспоживслужба продовжує виконувати одну із основних функцій – контроль за формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін.

Держпродспоживслужба наголошує! Ціни на автомобільне пальне повинні бути економічно обґрунтованими.

Шановні споживачі автомобільного пального, якщо ви виявили неправомірне підвищення цін на бензин, надсилайте до Держпродспоживслужби звернення із зазначенням в ньому інформації про найменування (ТОВ – юридична особа, ФОП) та місцезнаходження суб’єкта господарювання з наданням копій чеків (за наявності), тощо, на адресу 01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 1, електронна адреса: econsumer-info@dpss.gov.ua

Так, аби не допустити зростання цін на товари що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення Держпродспоживслужба повідомляє. 

Наприкінці квітня уряд підвищив граничні торговельні надбавки, на пальне.

 Так, постановою КМУ від 09.12.2020 № 1236 установлено, що  на період дії карантину граничний рівень торговельної надбавки на пальне в розмірі:

 • не більше 7 гривень з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра дизельного палива;
 • не більше 6,5 гривні з урахуванням податку на додану вартість, що нараховується до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних.

 Середня вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 пропроміле та бензинів автомобільних GASOLINE 10 пропроміле визначається Міністерством економіки на підставі розрахунків акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”, проведених з урахуванням відповідних даних міжнародного інформаційного агентства Platts CIF NWE за попередні 10 днів, розрахункових коефіцієнтів 0,825 та 0,745 кілограма на літр відповідно, витрат на зовнішнє логістичне забезпечення у сумі 80 доларів США/тонну та інших витрат, передбачених зовнішньоекономічним договором (контрактом) у сумі 150 доларів США/тонну, сум митних платежів (акцизний податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) та податок на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції) та щоденного офіційного курсу іноземної валюти, встановленого Національним банком у відповідному періоді. Акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” подає щомісяця до 1, 11 і 21 числа Міністерству економіки зазначені розрахунки.

Інформація про середню вартість 1 літра дизельного палива та бензинів автомобільних оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міністерства економіки щомісяця до 3, 13 і 23 числа.

Так, станом на 22.04.2022 на офіційному веб-сайті Міністерства економіки оприлюднено середню вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm, яка становить 33,66 гривень, та 1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm, яка становить 29,55 гривень.

Отже, враховуючи вимоги постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236,  вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm, має становити 40,66 грн (з ПДВ), а вартість 1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm, повинна  становити 36,05 грн (з ПДВ).

Крім того, під час продажу (реалізації) “брендового преміального” дизельного палива та бензинів автомобільних, із покращеними показниками якості та позначення (маркування) яких включає певну торгову марку (товарний знак), розмір доплати не може перевищувати 5 відсотків до розміру роздрібних цін на відповідні види палива.

Всім бажаємо витримки, згуртованості, мирного неба над головою! Віримо у ЗС України! Все буде Україна!


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux