Дніпропетровщина: інформаційне повідомлення про стан розвитку та поширення основних шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин в області станом на 26.10.2023
опубліковано 27 жовтня 2023 року о 11:03

Метеорологічні умови

У третій декаді спостерігалась відносно тепла з туманами, росами та незначними опадами погода. Максимальна температура повітря підвищувалась до 16° тепла, мінімальна температура знижувалась до 2° тепла.

Сума опадів за декаду по області склала у середньому 5 мм. Агрометеорологічні умови декади для вегетації озимої пшениці були задовільні.

Фенологія культур

 • озима пшениця – кущення;
 • озимий ріпак – розетка.

Шкідники та хвороби озимої пшениці й озимого ріпаку

Гусениці озимої совки ІІ покоління виявлені на 27% обстежених площ посівів озимих культур за середньої чисельності 0,3 гус./м², пошкоджено у середньому 1% рослин. За віковим складом гусениці ІУ віку складають 82%, У - 18%.

На посівах озимої пшениці личинки шведської мухи заселили 34% обстежених площ посівів озимої пшениці, личинки гессенської мухи - 31%, личинки пшеничної - 27%, пошкоджено у середньому 0,6% рослин, максимально - 2% за середньої чисельності личинок шведської мухи – 0,9 лич./м², гессенської – 0,7 лич./м², пшеничної – 1 лич./м².

Личинки хлібної жужелиці заселили 11% обстежених площ посівів озимої пшениці, середня чисельність личинок - 0,2 екз./м², максимально – 2. За віковим складом личинки ІІ віку становлять 63%, ІІІ – 37%.

Несправжні гусениці ріпакового пильщика завершили живлення на 50% обстежених площ посівів озимого ріпаку, пошкодили у середньому 2,5% рослин за середньої чисельності 1 екз./росл., максимально – 3 екз. Розпочалось їхнє опускання у ґрунт на залялькування.

Попелиці активно харчуються на 53% обстежених площ посівів озимого ріпаку, середня чисельність – 1 кол./росл. при заселенні 3% рослин.

При обстеженні посівів озимих культур спостерігається незначне збільшення уражених площ хворобами.

Борошнистою росою уражено 26% обстежених площ посівів озимої пшениці, у середньому – 2% рослин, розвиток хвороби – 1%.

Септоріозом уражено близько 19% обстежених площ посівів озимої пшениці, у середньому – 1,5% рослин. Розвиток хвороби – 1%.

Кореневі гнилі виявлені на 4% обстежених площ посівів озимої пшениці, уражено у середньому 0,5% рослин.

На посівах озимого ріпаку пероноспорозом уражено 33% обстежених площ, у середньому – 2% рослин, максимально - 5%. Розвиток хвороби – 1%.

Білою плямистістю уражено 20% обстежених площ посівів озимого ріпаку, у середньому – 1,5% рослин, максимально - 4%, розвиток хвороби - 1%.

Мишоподібні гризуни

Триває активне заселення сільськогосподарських угідь мишоподібними гризунами.

На посівах озимої пшениці гризуни виявлені на 32% обстежених площ, середня чисельність складає 1,1 кол./га з 1,2 житлової нори, максимально - 2 кол./га з 3 житловими норами (на крайових смугах).

Заселено 35% обстежених площ посівів озимого ріпаку, середня чисельність складає 1,2 кол./га з 1,2 житлової нори, максимально - 2 кол./га з 3 житловими норами (на крайових смугах).

На багаторічних травах заселено 100% обстежених площ, середня чисельність колоній шкідників – 1,4 кол./га з 1,5 житлової нори, максимально - 3 кол./га з 4 житловими норами.

На неорних землях мишоподібні гризуни виявлені на всіх обстежених площах, середня чисельність колоній складає 2 кол./га з 2 житловими норами, максимально - 4 кол. з 4 житловими норами.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux