Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін провів робочу зустріч із представниками Громадської організації «Українська асоціація маркетингу».
Ключова тема: обговорення перспектив співробітництва щодо науково-методичного забезпечення сфери захисту прав споживачів.
Сергій Захарін повідомив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука значно активізовано співробітництво із громадськими організаціями та бізнес-асоціаціями, які сумлінно здійснюють захист інтересів українського бізнесу, у тому числі на зовнішніх ринках. У фокусі уваги – забезпечення належної відкритості та прозорості у роботі Держпродспоживслужби, а також максимальне залучення профільних фахівців до процесів розробки проєктів управлінських рішень. Наразі здійснюється опрацювання документів органів та країн ЄС щодо різних аспектів реалізації державної політики у сферах захисту прав споживачів, контролю безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ринкового нагляду. Є вагомі результати щодо відкриття зовнішніх ринків для української агропродовольчої продукції (так, у 2025 році відкрито 22 таких ринків).
Віце-Президент Української асоціації маркетингу Андрій Федорченко розказав про результати громадського моніторингу стану виконання законодавства про рекламу. Нещодавно Української асоціації маркетингу організувала та провела Стратегічну сесію, в якій взяли участь представники Держпродспоживслужби з усіх регіонів України. Основна мета – консолідація зусиль державних та громадських інституцій для попередження появи сексистської та дискримінаційної реклами в Україні.
Сергій Захарін наголосив, що наразі перед Держпродспоживслужбою у сфері захисту прав споживачів стоїть кілька пріоритетних завдань, що знаходяться на постійному контролю з боку вищих органів державної влади, у тому числі: моніторинг роботи житлово-комунальних організацій щодо своєчасного та правильного перерахунку вартості послуг (зокрема, у зв’язку з фактичною відсутністю надання цих послуг протягом певного періоду), організація ефективних перевірок якості надання окремих послуг (зокрема, у сфері житлово-комунального господарства), недопущення незаконного (необгрунтованого) завищення цін на лікарські засоби та медичні вироби тощо.
Учасники робочої зустрічі обмінялися думками щодо удосконалення механізмів науково-методичного забезпечення у сфері захисту прав споживачів. Зокрема, актуальним і доцільним видається посилення участі небайдужої громадськості у роботі Науково-методичної ради Держпродспоживслужби, а також під час здійснення заходів профілактики різноманітних правопорушень. Окрім того, було досягнуто домовленість про підписання відповідного Меморандуму.
"Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів націлена на підтримку ефективного співробітництва з провідними громадськими організаціями та бізнес-асоціаціями. Таке співробітництво здійснюється, зокрема, шляхом безпосереднього спілкування керівництва служби із небайдужими представниками громадськості. Окрім того, успішно функціонує наша відомча Науково-методична рада. Під час відповідних засідань ми маємо змогу обмінятися думками щодо різних актуальних питань та завдань. Українська асоціація маркетингу – наш давній і добрий партнер, ця асоціація надає практичну допомогу в багатьох питаннях щодо організації належного захисту прав споживачів, у тому числі – щодо профілактики відповідних правопорушень. Ми домовилися про подальше зміцнення нашого співробітництва щодо науково-методичного забезпечення у сфері захисту прав споживачів, у тому числі під час виконання законодавства про рекламу. Впевнений, що наше співробітництва буде продуктивним», – зазначив Сергій Захарін.