Держпродспоживслужба та Національний університет біоресурсів та природокористування обговорили перспективи розробки методичних документів щодо лікування внутрішніх хвороб тварин

опубліковано 27 травня 2026 року о 16:30

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін відвідав кафедру внутрішніх хвороб тварин Національного університету біоресурсів та природокористування (м. Київ), де поспілкувався з науково-педагогічними працівниками, а також оглянув наявне наукове, лабораторне та освітнє обладнання.

Ключова тема візиту: обговорення перспектив співробітництва, спрямованого на розробку методичних документів щодо лікування внутрішніх хвороб тварин.

Сергій Захарін повідомив, що за дорученням Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергія Ткачука проводиться серйозна робота, спрямована на адаптацію механізмів організації роботи системи ветеринарної медицини до європейських стандартів. Зокрема, опрацьовуються рекомендації відповідних міжнародних організацій щодо організації надання ветеринарної допомоги, проведення епізоотичних заходів, профілактики поширення небезпечних інфекційних хвороб. Вживаються заходи для підвищення рівня матеріально-технічного забезпечення державних ветеринарних лікарень.

Науковці з відомчих інститутів Держпродспоживслужби виконують моніторинг епізоотичної ситуації та будують відповідні прогнози, що є фундаментом для розрбки проєктів управлінських рішень.

Функціонує Науково-методична рада Держпродспожислужби, в роботі якої беруть участь наукові і науково-педагогічні працівники, у тому числі й професори Національного університету біоресурсів та природокористування. Вживаються заходи для популяризації серед молоді, у тому числі здобувачів освіти (студентів), актуальних знань щодо лікування сільськогоподарських та домашніх тварин. 

Актуальним є питання про розробку методичних документів щодо лікування внутрішніх хвороб тварин

Декан факультету ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів та природокористування Олександр Вальчук повідомив про ключові результати наукової та інноваційної діяльності у сфері організації лікування тварин. У фокусі уваги – подальше удосконалення змісту освітніх програм на основі врахування результатів наукових досліджень та рекомендацій міжнародних організацій.

Голова Вченої ради факультету ветеринарної медицини Микола Цвіліховський розказав, що вагомим чинником високої якості освіти є ефективна співпраця з провідними роботодавцями, включаючи і Держпродспоживслужбу. Працює низка сучасних лабораторій, на базі яких проводяться відповідні дослідження. До наукової роботи залучаються перспективні здобувачі освіти.

Керівник кафери внутрішніх хвороб тварин Сергій Голопура розказав про організацію освітньої діяльності, зокрема - в частині використання новітнього клінічного та діагностичного обладнання, а також взаємодії з ветеринарними клініками. Протягом останніх років значно посилено співпрацю з міжнародними партнерами. Окремі студенти вже проходили практику в ветеринарних лікарнях системи Держпродспоживслужби.

Сергій Захарін розказав науково-педагогічним працівниками про особливості цьогорічної кампанії з вакцинації тварин, а також законодавчі новели щодо організації роботи з навчання фахівців у сфері благополуччя тварин. 

Під час робочих консультацій Сергій Захарін, Олександр Вальчук, Валерій Цвіліховський та Сергій Голопура обговорили перспективи подальшого посилення співробітництва щодо розробки методичних документів з питань лікування внутрішніх хвороб тварин.

«Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснює величезну роботу, спрямовану на оптимізацію роботи державних ветеринарних лікарень. Зокрема, ми приділяємо незмінно високу увагу питанням підтримки належної якості ветеринарної допомоги. Наші лікарні наполегливо нарощують парк діагностичного та лікувального обладнання. Держпродспоживслужба та її територіальні органи зацікавлені у залученні молодих професіоналів, у тому числі ветеринарних лікарів, до роботи у ветеринарних лікарнях. Приємно відмітити, що Національний університет біоресурсів та природокористування впроваджує новітні освітні методики, що дозволяє здійснювати якісну освітню діяльність. Нам також цікаві напрацювання науковців щодо методик та технологій лікування внутрішніх хвороб тварин, що в значній мірі пов’язано із необхідністю імплементації результатів наукових розвідок у цій сфері», – зазначив Сергій Захарін.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux