Держпродспоживслужба та Миколаївський національний аграрний університет домовилися про обмін актуальними науковими результатами у сфері бродильних виробництв

опубліковано 23 вересня 2025 року о 16:23

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін відвідав лабораторію бродильних виробництв Миколаївського національного аграрного університету, де оглянув наявне обладнання, а також поспілкувався з науковими працівниками.

Бродіння — це біохімічний процес, у якому мікроорганізми (наприклад, дріжджі) перетворюють цукри на спирт та вуглекислий газ. Йдеться про процес обміну речовин, під час якого в органічному субстраті під дією ферментів мікроорганізмів відбувається розкладання більш складних сполук на менш складні з виділенням законсервованої в них енергії. Бродільні виробництва використовують цей природній процес для створення різноманітних продуктів харчування (хліб, йогурт, кефір, сир, пиво, вино, спирт та ін.).

Сергій Захарін повідомив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука здійснюються системні кроки, спрямовані на організацію ефективного співробітництва із закладами вищої освіти аграрного профілю. Кращі студенти мають змогу проходити практику в установах системи Держпродспоживслужби (у тому числі лабораторіях), а після завершення навчання отримати цікаву роботу за фахом. Фахівці служби регулярно проводять семінари та тренінги з різних питань (у тому числі у сферах лабораторної діагностики, безпечності харчових продуктів, застосування інноваційних технологій харчової промисловості та ін.). Також вживаються заходи щодо подальшої цифровізації управлінських процесів, зокрема наразі здійснюється тестування спеціалізованого програмного забезпечення.

Ректор Миколаївського національного аграрного університету В’ячеслав Шебанін наголосив на високій зацікавленості у співробітництві з Держпродспоживслужбою та її територіальними органами, у тому числі в частині супроводження процесу впровадження актуальних технологій у харчовій промисловості. Приділяється велика увага підтримці високої якості освіти, у тому числі за рахунок використання сучасного наукового та навчального обладнання. Окрім того, колективи профільних кафедр виконують наукові розробки, які можуть бути використані в управлінській практиці (у тому числі щодо цифровізації сфери безпечності харчових продуктів).

Проректор Миколаївського національного аграрного університету Віталій Соколік зазначив, що навчально-наукова лабораторія бродільних виробництв дає змогу, окрім підтримки ефективної освітньої діяльності, проводити актуальні наукові дослідження у відповідній сфері. Наразі ведуться наукові розвідки із формування рецептур та технологічних карт новітніх харчових продуктів та напоїв, що отримані внаслідок бродіння. Окрім того, вказана робота дозволяє науковцям та аспірантам розширити наукове уявлення про вплив окремих фізичних та хімічних процесів на формування органоліптичних показників готової продукції.

Окрім того, представники Держпродспоживслужби та Миколаївського національного аграрного університету обмінялися думками щодо поглиблення освітнього і наукового співробітництва. Зокрема, Сергій Захарін вніс пропозицію про утворення в університеті Дегустаційної комісії, яка має робити висновки та рекомендації під час оцінювання новітніх розробок у сфері продуктів харчування. Сторони домовилися про обмін актуальними науковими результатами у сфері бродильних виробництв.

«Миколаївський національний аграрний університет впроваджує чимало цікавих інноваційних технологій, і ця робота значимо впливає на зміцнення сфери підтримки безпечності харчових продуктів. Створено кілька науково-дослідних лабораторій, проводяться цікаві експерименти. Наявні результати наукових досліджень цікаві і державним організаціям, і суб’єктам господарювання, і фермерським господарствам – тобто, мають високий потенціал до практичного впровадження. Мене приємно вразило, що науковці Миколаївського національного аграрного університету зацікавлені у посиленні співробітництва з Держпродспоживслужбою. Ми домовилися про обмін актуальними науковими результатами у сфері актуальних харчових технологій, зокрема – у сфері моніторингу якості сільськогосподарської сировини та особливостей оцінювання продуктів бродильних виробництв”, - наголосив Сергій Захарін.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux