Держпродспоживслужба спільно з громадськістю та бізнесом обговорили актуальні питання застосування пестицидів в Україні
опубліковано 12 червня 2018 року о 13:36

У рамках проведення наради-семінару «Актуальні питання здійснення державного нагляду у сфері санітарного законодавства» 12 червня 2018 року в Держпродспоживслужбі  відбувся круглий стіл з питань поводження з небезпечними факторами, в тому числі пестицидами. У круглому столі взяли участь заступник директора ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І Медведя МОЗ України» к.мед.н. Олександр Кравчук, д.мед.н. доцент кафедри гігієни та екології Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Олена Вавріневич, координатор Агрохімічного комітету Європейської бізнес асоціації Погорілий Віктор, президент Фітосанітарної Асоціації України (ФАУ) Владислав Седик.

Під час  круглого столу було обговорено ряд питань щодо пріоритетності збереження здоров'я людини і охорони навколишнього середовища та економічного ефекту від застосування пестицидів.

Віктор Погорілий зазначив, що Агрохімічний комітет Європейської Бізнес Асоціації занепокоєний відсутністю належного державного нагляду за Ринком засобів захисту рослин (ЗЗР), що є однією з причин зростання «сірого» та «чорного» ринку пестицидів. «Ми підтримуємо ідею удосконалення чинного законодавства з метою надання органам державного нагляду  ширших повноважень для боротьби з фальсифікатом та неналежним застосуванням ЗЗР», - наголосив Віктор Погорілий.

Владислав Седик відзначив необхідність удосконалення державних санітарних правил по використанню пестицидів та агрохімікатів, зокрема щодо здійснення робіт з фумігації. Крім того, звернув увагу на повноваження Держпродспоживслужби у сфері санітарного законодавства та їх дублювання іншими органами.

Олена Вавріневич ознайомила присутніх з науковими підходами вибору пестицидів для здійснення моніторингу та наявними моделями управління ризиками при застосуванні пестицидів.

В обговоренні питань взяли члени громадської ради - Олександр Кравчук запевнив у науково-методичній підтримці заходів Держпродспоживслужби по здійсненню нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux