Держпродспоживслужба долучилася до обговорення питань харчової безпеки та антибіотикорезистентності у птахівництві
опубліковано 03 березня 2020 року о 17:59

03 березня 2020 року  відбулася прес-конфоренція присвячена харчовій безпечності та впорядкованому і розумному використанню антибіотиків у птахівництві.

У заході взяли участь Директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, головний ветеринарний лікар України Борис Кобаль, міжнародний консультант та координатор проектів Продовольчої та сільськогосподарсько організації ООН (FAO UN) Віталій Башинський, представники Європейського банку реконструкції та розвитку (EBRD), Асоціації «Союз птахівників України», агроіндустріального холдингу України «Миронівський хлібопродукт», а також представники ЗМІ та громадськості.

У ході обговорення питань спікери доповіли присутнім про загрози явища антибіотикорезистентності, новітні стандарти біобезпеки та тренди щодо повної відмови від використання антибіотиків та антимікробних засобів.

Віталій Башинський зазначив, що в рамках реалізації багатогалузевої концепції «Єдине здоров’я» FAO було розроблено підхід прогресивного управління стійкістю до антибіотиків, щоб допомогти секторам виробництва продуктів харчування і сільського господарства розробити і реалізувати національний план дій з оптимального і сталого використанню протимікробних препаратів. «Антибіотики повинні використовуватися не для профілактики а виключно для луківння», - зазначив Віталій Башинський.

У свою чергу, Борис Кобаль зазначив, що Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження «Про затвердження Національного плану дій щодо боротьби із стійкістю до протимікробних препаратів», відповідно до якого фахівці Держпродспоживслужби розробили  проєкти нормативних документів, якими передбачено врегулювання питання застосування та контролю протимікробних препаратів. Також він відмітив основні принципи здійснення заходів державного нагляду/контролю в частині забезпечення виробником вимог законодавства при маркуванні на продукцію (птиці), виробленої без застосування антибіотиків.

Окрім того, у рамках прес-конференції учасникам заходу було повідомлено про те, що Асоціацією «Союз птахівників України» за підтримки FAO, Європейського банку реконструкції та розвитку, а також Держпродспоживслужби було розроблено та затверджено вимоги щодо вирощування птиці без застосування антимікробних засобів, а також стандартні операційні процедури підтвердження відповідності потужностей птахопідприємств даним вимогам. Зокрема, представники асоціації «Союз птахівників України» повідомили про те, що  за результатами аудиторського контролю відповідності підприємства набудуть права наносити додаткове маркування на продукцію (птиці), виробленої без застосування антибіотиків.  

З січня 2020 року Асоціація «Союз птахівників України» на підприємствах своїх членів розпочала контрольований моніторинг залишків антибіотиків у кормах, воді, кінцевій продукції та продуктах життєдіяльності птиці протягом усього циклу її вирощування. За результатами проведеного аудиту підприємства, які будуть відповідати встановленим вимогам якості, зможуть наности маркування на харчовий продукт свого підприємства. Результати аудити підприємств будуть доступні всім споживачам на сайті Асоціації.

На завершення заходу для представників ЗМІ було підготовлено VR-екскурсію на промислове виробництво курятини та спеціальний майстер-клас з вибору якісної курки. Учасники екскурсії змогли на власні очі побачити підходи до біобезпеки, що застосовуються у сучасному птахівництві, та завдяки яким стала можливою відмова від використання антибіотиків. Також учасники майстер-класу дізналися, на що треба звертати увагу при виборі курятини.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux