Держпродспоживслужба Черкащини зафіксувала порушення у 90 % випадків: результати перевірок нехарчової продукції за 2021 рік
опубліковано 06 січня 2022 року о 14:02

Протягом 2021 року співробітники відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області здійснили 36 планових перевірок характеристик продукції та 14 позапланових перевірок за ланцюгом постачання. З них у 45 випадках зафіксовані порушення.

Державний ринковий нагляд – діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.

Метою здійснення державного ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів із відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

Відділом ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів протягом звітного періоду відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2021 рік та затверджених Планів перевірок з ринкового нагляду здійснено 36 планових перевірок характеристик продукції та 14 позапланових перевірок за ланцюгом постачання відповідно до доручень Держпродспоживслужби. З них у 45 випадках зафіксовані порушення, що становить 90% від загальної кількості здійснених заходів.

З метою контролю стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів проведено 5 перевірок стану виконання суб’єктами господарювання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

За результатами проведених перевірок суб'єктам господарювання видано 193 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів та застосовані штрафні санкції. До державного бюджету сплачено у добровільному порядку 289,0 тис. грн.

Протягом звітного періоду під час проведення планових заходів з метою здійснення контролю за відповідністю продукції загальнообов'язковим вимогам безпеки працівниками відділу ринкового нагляду було відібрано 43 зразки, які направлено до лабораторії для здійснення їх випробування. Проведено 19 експертиз (випробувань), за результатами яких встановлено, що 68 % продукції не відповідає встановленим вимогам нормативних документів.

Сума відшкодованих коштів суб'єктами господарювання за зразки та проведені експертизи становить – 60,0 тис. грн.

Суб’єкти господарювання зобов’язані надавати на запит органів ринкового нагляду документацію, що дає змогу ідентифікувати:

 • суб’єкта господарювання, який поставив їм продукцію;
 • суб’єкта господарювання, якому вони поставили продукцію протягом строку, встановленого відповідним технічним регламентом, а якщо такий строк технічним регламентом не встановлено – протягом 10 років після того, як їм було поставлено відповідну продукцію, та протягом 10 років після того, як вони поставили відповідну продукцію.

Відповідно до вимог законодавства суб’єкти господарювання зобов’язані вводити в обіг та реалізовувати лише безпечну продукцію.

Довідково

Законодавство України про державний ринковий нагляд і контроль продукції складається із Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері, у тому числі технічних регламентів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux