Спеціалісти Черкаського міського управління разом з Департаментом освіти та гуманітарної політики прийняли участь у комісійних обстеженнях закладів загальної середньої та дошкільної освіти. Комісією перевірено 10 закладів, в тому числі 5 закладів загальної середньої освіти та 5 закладів дошкільної освіти.
Під час перевірок основну увагу було приділено дотримання вимог законодавства в сфері безпечності та якості харчових продуктів, санітарного законодавства, вимог до організації харчування, а також норм харчування для дітей та підлітків різних вікових груп. Акцентовано увагу на організацію харчування дітей відповідно до вимог постанови КМУ від 24 березня 2021 року №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» та вимогах щодо розроблення чотирьох тижневого меню на осінній період.
При проведенні обстежень особлива увага приділялася:
В ході обстежень спеціалістами проведена активна інформаційно-роз’яснювальна робота щодо дотримання гігієнічних та протиепідемічних вимог, розповсюдженні пам’ятки по вірусному гепатиту А, щодо дій у випадку виявлення хворого на кишкову інфекцію також дії при ботулізмі та харчових отруєннях.
Водночас, на виконання доручення начальника Черкаської обласної військової адміністрації від 03.11.2023 № 24-Д проведена інформаційна робота з метою усунення потенційних ризиків виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі спалахами інфекційних захворювань, і запобігання ускладненню санітарно-епідеміологічної ситуації в області.