Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 3 листопада 2017 року
опубліковано 03 листопада 2017 року о 17:09

У Степу, подекуди Лісостепу та Закарпатській області Полісся в посівах озимих зернових колосових культур, продовжують живитися личинки (І-ІІІ віків) хлібної жужелиці, які за чисельності 0,5-3 екз. на кв.м пошкодили 1-4% рослин. Осередки надпорогової чисельності фітофага локалізовані. Гусениці озимої совки, які перебувають здебільшого в ІV-VІ віках, за чисельності 0,2-2, в осередках 3 екз. на кв.м (Херсонська обл.) доживлюються та переміщуються в нижні шари ґрунту на зимівлю. Скрізь на 10-28% обстежених площ, 0,5-6% рослин пошкоджено личинками злакових мух.

Проти зазначених шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фазі кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування інсектицидами.

Опади звітного періоду повсюди сприяли розвитку та поширенню хвороб у посівах озимих зернових культур. Борошнистою росою на 6-35% площ охоплено1-8, макс. 16% рослин в осередках Рівненської області. Септоріозом, кореневими гнилями, бурою листковою іржею уражено 0,5-6% рослин. Повсюди на ранніх посівах озимого ячменю 1-4, макс. 14% рослин культури охоплено гельмінтоспоріоз. Для збереження зимостійкості рослин посіви оздоровлюють рекомендованими фунгіцидами.

Переважно в лісостепових та поліських областях на 12-50% обстежених площ озимого ріпаку 1-6% рослин уражено пероноспорозом, борошнистою росою, фомозом, альтернаріозом, білою плямистістю. Осередково в посівах культури відмічали слабку шкідливу діяльність капустяної попелиці, хрестоцвітих блішок, несправжніх гусениць ріпакового пильщика та гусениць озимої совки. Для запобігання переростання та покращення перезимівлі рослин у фазу 5-6 листків культури рекомендовано провести обробку дозволеними препаратами.

Відбувається поступове переселення мишоподібних гризунів у посіви озимих пшениці, ячменю та ріпаку. На 4-24, макс. 51% (Кіровоградська, Тернопільська обл.) обстежених площ озимих культур обліковували 0,5-3 колоній на гектар. На 20-45, макс. 100% обстежених площ багаторічних трав, садів, неугідь на гектарі враховується 2-6, макс. 7 (96 га багаторічні трави у Вінницькій та 35 га у Чернівецькій обл.) жилих колоній полівок. Найвірогідніше, в разі не проведення винищувальних заходів у цих угіддях, гризуни переходитимуть в озимину.

Наявність 3-5 і більше колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу істотних пошкоджень рослин та необхідність їх захисту через обробку родентицидами.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux