Новини

Хто в Києві заплатить за установку загальнобудинкових лічильників холодної води


Про рівень оснащення багатоквартирних будинків лічильниками води розповіли в ПАТ «АК« Київводоканал », повідомляє портал domik.ua.

Набрання чинності Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» передбачає установку лічильників енергоресурсів у всіх багатоквартирних будинках.

Прилади обліку води повинні бути встановлені в житлових будинках - 2 серпня 2019 року. Як стало відомо, закон передбачає обов'язкове облаштування всіх будинків, в які водопостачання поставляється централізовано, лічильниками води. За свідченнями загальнобудинкових приладів обліку води буде формуватися рахунок за послугу водопостачання. У документі прописано, що за установку загальнобудинкових лічильників будуть оплачувати споживачі.

У «Київводоканал» повідомили, що кияни не будуть оплачувати монтаж приладів обліку холодної води в багатоквартирному будинку. Станом на серпень 2017 року майже 99% столичних будинків оснащено вузлами обліку.

«Встановлення лічильників води в київських багатоквартирних будинках почалася в 2015 році. За цей період водоканал Києва спільно з міською владою оснастила приладами обліку майже весь житловий фонд », - повідомив генеральний директор« Київводоканал »Дмитро Новицький.

Правила нарахування квитанцій за воду

За даними компанії, плата за воду, спожиту в багатоквартирному будинку, буде нараховуватися відповідно до закону і методикою розрахунку вартості комунальних послуг. Методика буде розроблена і затверджена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та комунальних послуг до 1 січня 2018 року.

У компанії припускають, що новий підхід до формування комунальних платежів буде стимулювати мешканців будинків встановлювати квартирні прилади обліку. Це дозволить споживачам не платити за неефективну роботу керуючої компанії і сусідів, які не оплачують воду.

«Клієнт повинен платити виключно за те, що спожив», - упевнений представник компанії.
Автор: pressa від 11.08.2017