Новини

Атмосферне повітря станом на 03.08.2017 року.


У зв’язку з погіршенням метеорологічних умов та високим рівнем пожежної небезпеки, який продовжує залишатися високим, Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві проводить в щоденному режимі аналіз якості атмосферного повітря на території м. Києва за результатами досліджень наданих Державною установою "Київський міський лабораторний центр МОЗ України" (спостереження за атмосферним повітрям на сельбищній території (об’єкти житлового фонду, громадських будівель та споруд, установ соціального, культурного та побутового призначення) та за даними постів спостереження Центральної геофізичної обсерваторії.

За даними постів спостереження Центральної геофізичної обсерваторії станом на 13 год. 03.08.2017 р. рівень забруднення досяг:
  • пилом – 1,3 ГДК с.д. на пл. Бессарабській, вул. Скляренка, 5;
  • оксидом вуглецю –1,5-2,3 ГДК с.д. на вул. Довженка, 8, пл. Бесарабська, пр. Оболонський, 14, пл. Московська, вул. Скляренка, 5, вул. Стражеска, 60;
  • діоксидом азоту – 2,75-4,25 ГДКс.д. на вул. Довженка, 8, вул. Попудренка, 50, пл. Бесаребська, пр. Оболонський, 14, пл. Московська, вул. Скляренка, 5, вул. Стражеска, 60, бул. Л.Українки, 29;
  • формальдегідом – 1,6-5,3 ГДКс.д. на вул. Довженка, 8, вул. Попудренка, 50, пр. Науки, 37, пл. Бессарабській, пр. Оболонський, 14, пл. Московська, вул. Скляренка, 5, вул. Стражеска, 60, бул. Л.Українки, 29, пл. Перемоги.
Відповідно даним Українського гідрометеорологічного центру рівень забруднення формальдегідом досяг 5 середньодобових ГДК (гранично-допустима концентрація) в районах: Бесарабської, Московської та площі Перемоги; Оболонського проспекту; вулиць Стражеска та Довженка. Перевищення максимальних значень оксидом вуглецю - 1-1,4 в районах: Бесарабської, Московської площі, Оболонського проспекту, вулиць Стражеска, Довженка та Скляренка.

Такі метеорологічні умови за прогнозом Гідрометцентру (антициклональний характер погоди, висока температура повітря, слабкий вітер у приземному шарі) та рівень забруднення (тенденція до подальшого зростання) утримуються в м. Києві до кінця поточного тижня.

Київська міська державна адміністрація посилює заходи щодо недопущення забруднення атмосферного повітря в літній період.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування" від 27 червня 2007 р. № 879 (п.35), обмеження або заборона руху в денну пору доби за температури повітря вище +28 С° поширюється на транспортні засоби фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн.

КП «Київавтодор» посилює заходи щодо зниження температури в нижніх шарах атмосфери та зменшення пилу і шкідливих речовин шляхом поливу доріг.

Балансоутримувачам прибудинкових територій рекомендується посилити заходи щодо поливу територій в нічні та ранкові години.

Особам, що мають захворювання серцево-судинної і дихальної систем, людям похилого віку, вагітним жінкам та дітям  не перебувати у спекотні години біля автомагістралей.
Лабораторні дослідження атмосферного повітря продовжуються, у випадку погіршення ситуації буде негайно оповіщено населення та Київську міську державну адміністрацію.

 
Автор: pressa від 03.08.2017