Новини

Набув чинності Закон про обов’язкове встановлення лічильників на тепло і воду


Лічильники тепла мають бути встановлені впродовж року, гарячої та холодної води – впродовж року для нежитлових приміщень і впродовж двох років – для житлових

3 2 серпня в Україні набув чинності закон про обов'язкове встановлення лічильників на тепло і воду. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Сьогодні набув чинності Закон "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", який передбачає перехід на 100% облік споживання теплової енергії та водопостачання. Оператори зовнішніх інженерних мереж у визначений термін зобов’язані встановити лічильники там, де вони відсутні. Лічильники тепла мають бути встановлені протягом року, лічильники гарячої та питної води для нежитлових будівель протягом одного року, а для житлових будівель – протягом двох років", – йдеться в повідомленні.

За словами глави уряду, якщо оператор цього не зробить, на нього, а не на споживача, накладатимуться штрафні санкції. При цьому у споживача залишається право самостійно купити лічильники. Але люди за це платити не зобов'язані.

Гройсман переконаний, що встановлення лічильників дасть змогу українцям самостійно контролювати обсяги споживання води та тепла, і, отже, контролювати витрати на комунальні послуги.Автор: pressa від 02.08.2017