Новини

Україна увійшла до списку країн з найвищим поширення гепатиту


Україна потрапила в список Всесвітньої організації охорони здоров'я з 17 країн з найвищою поширеністю гепатиту.

Про це повідомляє ВООЗ до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом.

У цей список потрапили Грузія, Зімбабве, Камбоджа, Камерун, Колумбія, Киргизстан, Марокко, Непал, Перу, Сьєрра-Леоне, Таїланд, Танзанія, Узбекистан, Україна, Філіппіни, Ефіопія, Південна Африка.

Відзначається, що на кінець 2015 року зі хронічним гепатитом в світі жили близько 325 млн чоловік, зокрема 257 млн ​​людей хворі на вірусом гепатиту B, а ще 71 млн - з вірусом гепатиту С.
При цьому 50% людей з вірусом хронічного гепатиту живуть в 11 країнах - Бразилії, В'єтнамі, Єгипті, Індії, Індонезії, Китаї, Монголії, М'янмі, Нігерії, Пакистані, Уганді.

При такому показнику на 2015 рік тільки 8% людей в світі з діагностованою інфекцією гепатиту В (або 1,7 млн ​​осіб) отримували лікування, і 7% людей з виявленою інфекцією гепатиту С (або 1,1 млн осіб).

У 2015 році гепатит став причиною смерті 1,34 млн осіб, що перевищило кількість смертей від ВІЛ.

Крім того, в 2015 році кількість дітей молодше п'яти років з гепатитом В зменшилася до 1,3% в порівнянні з 4,7% до впровадження вакцини.

Варто відзначити, що завдяки вакцині проти гепатиту B щороку запобігає приблизно 4,5 випадків інфікування дітей.

Як повідомляв NewsOne, раніше під загрозою зараження гепатитом "А" знаходилися діти, які проживають в місті Львів, через неприбраного сміття.

Пізніше в дитячому притулку в місті Білгород-Дністровський Одеської області 19 дітей захворіли на гепатит "А". У трьох дітей гепатит "А" був підтверджений лабораторно, ще 16 дітей залишаються під наглядом лікарів. Медики оцінюють стан пацієнтів як стабільний.
Автор: pressa від 01.08.2017