Оголошення

 01.05.2018
День праці

Новини

Відповідальність за неякісне масло в дитячих садочках


Директору підприємства, що постачав неякісне масло в дитячі садочки Оболонського району столиці, «світить» до 12 років позбавлення волі

Керівнику фірми - постачальника сурогатного масла, яке виявили в дитячих садах на Оболоні в вересні 2016 року, повідомили про підозру. Про це розповіли в Київській місцевій прокуратурі № 5.

Як показали лабораторні дослідження, псевдо-масло на 99% складалося з немолочних жирів. Поставлялося воно в 62 дошкільних навчальних заклади: 55 дитячих садків, чотири школи-інтернату і три школи-дитсадка Оболонського району столиці. Відповідно до договорів з постачання зазначеної продукції, директор фірми-постачальника отримав за підроблене масло майже 780 тис гривень.

Зараз прокуратура готує передачу матеріалів кримінального провадження до суду. Директор-постачальник звинувачується за двома статтями Кримінального кодексу - «Підробка документів» і «Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах». Максимальна санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Як повідомили  в столичній прокуратурі, спочатку за даним фактом було відкрито кримінальне провадження за статтею «Службова недбалість», але потім, коли в процесі розслідування з'ясувалося, що директор фірми надав чиновникам підроблені документи на масло, його перекваліфікували на більш «суворі» статті.

Прокуратура має намір просити для підозрюваного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Нагадаємо, що у вересні 2016 роки батьки одного з дитячих садків на Оболоні, боячись помсти адміністрації садка, звернулися в прокуратуру столиці через громадську організацію з тим, щоб в дошкільному закладі перевірили якість продуктів харчування. Прокуратура відреагувала досить швидко і провела перевірку. Дані виявилися невтішними: в результаті лабораторного дослідження з'ясувалося, що всі садочки Оболонського району могли отримувати замість масла сурогат. Масло в дитячі сади поставлялося в пачках. У всіх супровідних документах і на маркуванні вказувалося, що продукт називається «Масло вершкове».

Заступник начальника управління освіти Оболонської райдержадміністрації Києва Віталій Скляр повідомив «ФАКТАМ», що управління освіти не може перевіряти якість продукції, що поставляється в дитячі установи продукції, оскільки має справу тільки з документацією, а сертифікати відповідності були в порядку.

«Договір на поставку масла укладено 9 березня 2016 року, він дійсний до 31 грудня 2016 року. А що стосується якості продуктів, то при їх поставках представники дитячого садка або іншого навчального закладу можуть тільки оглянути товар на предмет дефектів. Продукти з неприємним запахом або з ознаками псування підлягають поверненню. Заяв від батьків з приводу безпеки продуктів раніше не надходило », - уточнив чиновник.

До речі, в Державному реєстрі юридичних осіб підприємство-постачальник значиться як «входить в неприбуткову громадську організацію» і має нульовий статутний фонд і податкову пільгу.

Як повідомляли «ФАКТИ» в червні, організація «Громадський контроль захисту прав споживачів» закупила в магазинах 34 зразки твердих і плавлених сирів і віддала на дослідження в держпідприємство «Укрметртестстандарт». Лабораторні дослідження показали, що 57 відсотків твердого сиру і 39 відсотків плавленого - фальсифікат.

Автор: pressa від 22.07.2017