Новини

В столиці масово підробляють медичні книжки


14 липня 2017 року відбулася нарада в Головному управлінні Держпродспоживслужби в м. Києві на тему: «Про організацію та проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів, порядок проведення цих оглядів та видачу особистих медичних книжок у м. Києві».

До участі в нараді були запрошені: комунальні, державні, відомчі та приватні заклади охорони здоров’я міста Києва згідно з переліком затвердженим наказом Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації від 28 лютого 2017 № 91; Департамент охорони здоров'я, Департамент промисловості та розвитку підприємництва Київської міської державної адміністрації, Голова постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту, Державна установа «Київський міський лабораторний центр Міністерства охорони здоров´я України», громадські організації.

За даними спеціалістів Держпродспоживслужби в м. Києві в столиці кожна третя медична книжка - фальшива. Підроблені документи оформляють працівники, намагаючись заощадити час і гроші. Відповідати ж за порушення доведеться роботодавцю.

«Медичну книжку купити», «медкнижка за 1 день», «медкнижка за годину» - Інтернет видає безліч варіантів відповідей ще до того, як встигаєш ввести запит. Потреба в цьому документі величезна - особисті медичні книжки зобов'язані мати співробітники харчової промисловості та громадського харчування, освітніх і оздоровчих установ, підприємств торгівлі промтоварами та міського транспорту, а також працівники інших сфер, якщо законодавці на місцевому рівні встановили для них таку вимогу.

Адже всі співробітники повинні не тільки отримати медичну книжку, але і регулярно її продовжувати, щоб мати право продовжувати працювати. Процедура оновлення документа полягає в проходженні медогляду і невеликому навчанні. Але це лише за законом, на ділі люди не обтяжують себе такою необхідністю, досить одного телефонного дзвінка і пари зустрічей - щоб передати фотографії і забрати вже готову медкнижку. Виготовлювачів фальшивих документів абсолютно не цікавить, чи є у замовника небезпечні хвороби. Відповідати за наслідки доведеться не стільки йому, скільки роботодавцю, який найняв такого співробітника.

Рекламні площадки ломляться від пропозицій оформити медичну книжку «по-швидкому», без зайвого нервування з лікарями і лікарнями, обхідними листами і чергами, зайвої витрати часу і грошей (проходити медогляд самостійно виходить довше і навіть трохи дорожче, ніж купити вже готову медичну книжку). Дійсно зручно: заплатив - і працюй собі на втіху. Тим більше що всі запобіжні заходи компанії, що продають документи, начебто роблять, для того щоб підробка медкнижки була виявлено.

Результати обговорення:
  • З метою запобігання розповсюдження інфекційних та небезпечних захворювань встановити динамічне спостереження за станом здоров’я працюючого населення, посилити організацію та проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів;
  • Організувати  проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб в нових управлінських та соціально-економічних умовах ;
  • Встановити нормативно-правове регулювання діяльності медичних комісій по  проведенню медичного огляду працівників окремих професій, виробництв та організацій;
  • Визначити перспективи повного охоплення послугами охорони здоров'я населення міста Києва відповідно до завдань, сформульованих в Цілях сталого розвитку ООН.


Автор: pressa від 14.07.2017