Оголошення

 01.05.2018
День праці

Новини

Виробники екопродукції, яка не відповідає законодавству, будуть оштрафовані


Ринок органічної продукції, як і будь-який інший, має функціонувати по певним правилам. Про це повідомила під час прес-конференції «Основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» заступник міністра агрополітики Олена Кавольова.

В Міністерстві аграрної політики та продовольства України удосконалюють законопроект про органічну продукцію, яким передбачені запобіжні заходи для недобросовісних виробників біо-продукції.

Нагадаємо, що раніше був презентований законопроект №5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», ініціатором і розробником якого стало Мінагрополітики.

Це унікальний законопроект. Він став результатом спільної роботи Міністерства та виробників. Кім основних положень він цікавий тим, що ним встановлюється відповідальність. Штрафи достатньо великі. Вони складають близько 50% ціни продукції на поличці. Це може бути не лише штраф, а й виключення з органу сертифікації», – повідомила Ковальова.

Заступник міністра відмітила, що за останні роки виробництво органіки зросло на 90%. Це свідчить про великий попит та цікавість зі сторони аграріїв. Але більшість виробників мають конкурувати з недобросовісним виробництвом.

Даний законопроект цікавий тим, що нововведення допоможуть працювати нашим виробникам в прозорих умовах. Нашим виробникам важливо знайти технології та СЗР які дозволені для органічного виробництва», – наголошує Ковальова.

За її словами, ринок органічної продукції не сформований. Наразі є продукти, які містять префікси –біо –еко, але це не завжди органічні продукти.

Ми передбачили тестовий період для брендів, які не відповідають закону про органіку, але містять у своїх назвах –біо –еко. За рік вони мають оформити необхідну документацію, або піти з ринку», – зазначила заступник міністра.

Вона додає, що сьогодні встановлені єдині вимоги для виробництва.

Цей законопроект – консенсус всіх зацікавлений сторін. Ми сподіваємось, що чітка регуляція допоможе більше експортувати, та отримувати додаткові надходження. Більше того, у виробників буде можливість створити більше робочих місць», – підсумовує Ковальова.
Автор: pressa від 11.07.2017