Новини

Увага медичні шахраї!


До Держпродспоживслужби почали масово надходити скарги на шахраїв, які продають різні побутові прилади, представляючи їх як зареєстроване медичне обладнання. При цьому горе-продавці розказують, які «унікальні та надзвичайно ефективні лікувальні властивості» має їхній товар. Окрім того вони  не мають дозволу на застосування у медичній практиці в Україні взагалі. Іншими словами, люди купують звичайнісінькі електричні побутові прилади і намагаються ними лікуватися за інструкцією шахраїв.

Жертви обманів розповідають, що вони купували пояси, масажери та інші прилади як медичні прибори, які лікують ті чи інші захворювання. Шахрайська схема не відзначається оригінальністю. Все просто: продавці представляються фахівцями в медичній галузі, працівниками спеціалізованих фірм, закладів, медичних центрів, не гребуючи при цьому навіть стверджувати, що структура державна.

Такі спеціалісти спочатку продають побутовий прилад – чи то масажер, чи то електрична грілка –  під виглядом лікувального приладу. Згодом, коли чудо-ліки не покращують здоров'я (а інколи навіть погіршують) обмануті люди звертаються до продавців і намагаються повернути свої гроші. Натомість отримують ще одну дозу реклами. Мовляв, для того, аби виріб був справді ефективним, необхідно докупити ще деякі пігулки або допоміжні прилади. Залякують навіть, що інакше здоров’я може значно погіршитися. І, в результаті, гроші назад ніхто не повертає, а навпаки виманює ще більше.

Для того, аби не стати жертвою обману, фахівці радять перед покупкою дізнатися, чи зареєстрований лікувальний центр, який пропонує  свої послуги та товар як медичний виріб. Окрім того завжди потрібно проконсультуватися з лікарем, чи потрібен взагалі і чи підходить саме для вас той чи інший прилад.
Автор: pressa від 10.07.2017