Новини

Заплати з мобільного: купувати товари та послуги в Україні буде простіше


Сума комісії при оплаті мобільним буде нижче, ніж при використанні банківської карти.

Раніше Domik.ua повідомляв про те, що в Україні можуть посилити вимоги до інтернет-магазинах.

Українці зможуть повернути передоплату за послуги мобільного зв'язку. Днями Кабмін прийняв зміни до постанов №1740 від 1998 р і в №295 від 2012 р, які дозволяють це робити. Тепер люди можуть використовувати свій мобільний рахунок не тільки для платежів мобільних операторів, але і для грошових переказів або покупок товарів і послуг, - пише UBR.ua.
 
«Зміни дозволяють оператору повертати невикористану аванс анонімному абоненту передплаченого зв'язку без проведення ідентифікації, в разі якщо ці кошти підуть на надання фінансових послуг абоненту фінансовим інститутом», - уточнив керівник напрямку фінансових послуг Vodafone Україна Дмитро Коваль.

Заплатити «балансом»

Втім, використовувати безконтактний інтерфейс телефону і гаманець (додаток в телефоні) як платіжний засіб (канал, інструмент для платежу) можна і зараз. При цьому використовуються гроші з банківського рахунку в платіжних терміналах, що дозволяють безконтактно «спілкуватися» з телефоном і приймати оплати. Ця схема працює у десятків банків на телефонах з Android.

«Тепер з'явився міст між грошима, які клієнт вносить на рахунок оператора і можливістю клієнта в подальшому використовувати ці кошти для оплати за товари і послуги, міст між телеком-операторами і представниками фінсектора. Міст між людьми, що проживають в містах, де не представлені відділення банків до сучасних фінансових сервісів і безготівковим платежам », - зазначила провідний спеціаліст зі зв'язків з громадськістю компанії Київстар Ірина Леличенко.

Тепер мобільники можуть в прямій зв'язці з банками надавати послуги по перерахуванню грошей, що знаходяться на мобільних рахунках людей.
 
«Для споживача це означає, що посередник (телекомкомпанія) не буде для фінансової операції стягувати з клієнта і оплачувати в бюджет податки, передбачені при оплаті і використанні клієнтом послуг зв'язку», - уточнив директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександр Карпов.

Позмагаються з банківськими тарифами

Кожен оператор може по-своєму надавати ці послуги. Розрахунки зможуть здійснюватися, наприклад, за допомогою системи електронних гаманців: для перерахувань грошей, людям доведеться заходити в них і давати відповідні команди.

Тобто спочатку людина з мобільного рахунку повертає кошти в електронний гаманець, а потім вже з нього розраховується за що захоче. За всі ці перерахування будуть стягуватися стандартні банківські комісії (зазвичай до 1%).

«Комісії для користувачів залежать від ряду факторів, у тому числі від бажань продавця послуги або товару. Деякі торговці «покривають» комісію за свій рахунок, в цьому випадку для клієнтів сервіс безкоштовний. Деякі залишають оплату комісії «на плечах» своїх клієнтів », - зауважила Ірина Леличенко.

Читайте також: Життя без довідок: українців планують перевести на електронний документообіг

"За та проти"

При цьому, кажуть експерти, прийнятих змін поки що недостатньо для повноцінного розвитку ринку мобільних платежів, його стримує 5 ключових факторів:
  • Не ухвалення нового закону про електронні гроші, який дозволяв би фінансовим компаніям емісію електронних грошей нарівні з банками.
  • Складність процедури узгодження правил електронних грошей.
  • Найчастіше недовіра людей старшого віку до електронних способів розрахунків.
  • Відсутність інфраструктури прийому платежів за межами обласних і районних центрів
  • Відсутність єдиного стандарту платіжних квитанцій за комунальні послуги.
До позитивних моментів, що рухають мобільні платежі в нашій країні експерти відносять такі:
  • Зростання кількості смартфонів (наприклад, в мережі Vodafone вже 42% клієнтів користуються смартфонами, за останні два роки цей показник збільшився більше ніж в півтора рази) і в принципі збільшення популярності різних цифрових сервісів.
  • Впровадження електронних квитків: на транспорті, в кіно, театрах і т.д.
  • Розвиток покриття 3G, а також ймовірний запуск 4G в 2018 році;
  • Зручність і швидкість електронних розрахунків.
Дорожнеча мікротранзакцій для банків, що, по суті, дає зелене світло операторам мобільного зв'язку, для яких вартість такої операції може обійтися значно дешевше.

У разі прийняття Верховною Радою змін до платіжне законодавство (законопроект №5361-д був повторно направлений ВР в червні 2017 г.) телеком також зможе звернутися в Нацбанк за отриманням ліцензії платіжного установи, і, самостійно випускати платіжні карти, електронні гроші, відкривати гаманці, а також проводити розрахунки безпосередньо з абонентських особових рахунків.

Оператори хочуть конкурувати з банками, їх інструментами і послугами, в тому числі і за рахунок більш вигідних тарифів, запевняють експерти.
Автор: pressa від 10.07.2017