Новини

Стан пляжів та водойм столиці станом на 07.07.17


На території міста Києва функціонує 11 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Києва, де можливий відпочинок із купанням (пляжів):
 • «Вербний»  (озеро «Вербне», вул. Приозерна, Оболонський район);
 • «Пуща-Водиця» (ставок Горащиха на р. Котурка, Оболонський район);
 • «Чорторий» (р. Дніпро, біля парку Дружби Народів, Деснянський район);
 • «Центральний» (р. Дніпро, Труханів острів, Дніпровський район);
 • «Райдужний» (оз. Райдуга, вул. Райдужна, Дніпровський район);
 • «Тельбін» (оз. Тельбін, просп. Павла Тичини, Дніпровський район);
 • «Золотий» (р. Дніпро, острів Венеціанський, Дніпровський район);
 • «Передмісна слобідка» (р. Дніпро, острів Венеціанський, Дніпровський район);
 • «Молодіжний» (р. Десенка, острів Долобецький, Дніпровський район);
 • «Венеція» (протока Венеціанська, острів Венеціанський, Дніпровський район);
 • «Дитячий» (протока Венеціанська, острів Венеціанський, Дніпровський район).
Станом на 07.07.2017 за результатами лабораторних досліджень проб води з поверхневих водойм на пляжах, проведених ДУ «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» на  двох пляжах - «Вербний» та  «Тельбін» - проби води не відповідають нормативним показникам за кількістю лактозопозитивної кишкової палички згідно вимог ДСП №172-96 «Державні санітарні правила розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів», ДСП №173-96 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів», ГОСТ 17.1.5.02-80 "Охрана природы. Гидросфера. Гигиенические требования к зонам рекреации водных объектов". Зазначені результати санітарно-мікробіологічних досліджень можуть бути пов’язані з тим, що проби води з поверхневих водойм відбирались під час несприятливих  метеорологіх факторів.

За останніми результатами санітарно-мікробіологічних досліджень проби води з фонтанчиків з питною водою не відповідають нормативним показникам на всіх пляжах, окрім пляжу «Дитячий»  згідно вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».

На адресу Київської міської державної адміністрації та КП «Плесо» направлений лист з метою:

1. Забезпечити повторні дослідження води з поверхневих водойм на пляжах міста Києва за умови  сприятливих метеорологічних умов;

2. Забезпечити інформування населення щодо можливості користування пляжами «Тельбін» та «Вербний», виключно як зонами відпочинку населення без купання до покращення показників якості води у водоймах;

3. Забезпечити інформування населення щодо недопущення використання води з фонтанчиків для питних потреб, вжити дієвих заходів щодо забезпечення пляжів якісною та безпечною питною водою та провести повторні лабораторні дослідження.

Автор: pressa від 07.07.2017