Новини

В столиці зареєстрована підозра захворювання на ботулізм


За інформацією Державної установи "Київський міський лабораторний центр МОЗ України" 04.07.2017 в м. Києві зареєстрована підозра на випадок захворювання на ГКІ? Ботулізм? у громадянина, 1977 року народження, можливо пов’язаний із вживанням рибної продукції, придбаної в закладі торгівельної мережі міста.

Зі слів хворого, він вживав в їжу рибну продукцію – "сушені спинки чищені суміш риби", придбану 03.07.2017 в одному із магазинів столиці.

Хворий захворів 04.07.2017, за медичною допомогою звернувся 04.07.2017 до станції швидкої медичної допомоги (виклик карети швидкої медичної допомоги) та 04.07.2017 з діагнозом "Гостра кишкова інфекція? Ботулізм?" госпіталізований до інфекційного відділення закладу охорони здоров'я міста Києва. Стан хворого середньої тяжкості, хворому введена протиботулінічна антитоксична сироватка типів А, В, Е.

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві 06.07.2017 року здійснено позаплановий захід (обстеження) закладу, в якому хворий придбав зазначену рибну продукцію, за результатами якого виявлені порушення вимог законодавства:
  • відсутня державна реєстрація потужностей;
  • відсутнє гаряче водопостачання;
  • харчові продукти зберігаються в упаковці виробника без відповідного маркування;
  • не забезпечено умови для миття та дезінфекції торговельно-технологічного обладнання, відсутні дезінфекційні засоби,
  • не промаркований та в не достатній кількості прибиральний інвентар;
  • не надано Особисту медичну книжку на одного працівника закладу.
В ході здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) для проведення санітарно-мікробіологічного дослідження відібрані 3 зразки рибної продукції.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві надано пропозицію щодо зняття з реалізації рибної продукції, до отримання результатів лабораторних досліджень, з 06.07.2017.
Автор: pressa від 06.07.2017