Новини

Безпечні пляжі міста Києва


На території міста Києва функціонує 11 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Києва, де можливий відпочинок із купанням (пляжів):
 • «Вербний»  (озеро «Вербне», вул. Приозерна, Оболонський район);
 • «Пуща-Водиця» (ставок Горащиха на р.Котурка, Оболонський район);
 • «Чорторий» (р.Дніпро, біля парку Дружби Народів, Деснянський район)
 • «Центральний» (р.Дніпро, Труханів острів, Дніпровський район)
 • «Райдужний» (оз.Райдуга, вул.Райдужна, Дніпровський район)
 • «Тельбін» (оз.Тельбін, просп.Павла Тичини, Дніпровський район)
 • «Золотий» (р.Дніпро, острів Венеціанський, Дніпровський район)
 • «Передмісна слобідка» (р.Дніпро, острів Венеціанський, Дніпровський район)
 • «Молодіжний» (р.Десенка, острів Долобецький, Дніпровський район)
 • «Венеція» (протока Венеціанська, острів Венеціанський, Дніпровський район)
 • «Дитячий» (протока Венеціанська, острів Венеціанський, Дніпровський район)
На всіх пляжах організована робота медичних пунктів для надання першої невідкладної допомоги та пости рятувальників. Пляжі обладнані необхідним обладнанням – на території встановлені урни та  контейнери для збору побутових відходів, кабіни для переодягання, лавки, тіньові навіси. Пляжі забезпечені громадськими вбиральнями, душовими для миття.

На території пляжів працюють  фонтанчики з питною водою, однак за останніми результатами санітарно-мікробіологічних досліджень проби води з фонтанчиків з питною водою не відповідають нормативним показникам: на всіх пляжах, окрім пляжу «Дитячий»  згідно вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».

Отримані результати досліджень проб грунту на всіх пляжах відповідають вимогам ДСП №173-96 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів», «Контрольні рівні потужності еквівалентної дози гамма випромінювання і забруднення поверхонь бета-випромінюючими радіонуклідами та вмісту радіонуклідів в грунті для м.Києва», затверджених Головним державним санітарним лікарем м.Києва та погоджених Головним державним санітарним лікарем України 09.08.2010 № 7.04-54/580р.

За результатами лабораторних досліджень проб води з поверхневих водойм на пляжах, проведених ДУ «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» на  пляжах «Передмісна Слобідка», «Центральний», «Молодіжний», «Райдужний», «Тельбін», проби води не відповідають нормативним показникам за кількістю лактозопозитивної кишкової палички згідно вимог ДСП №172-96 «Державні санітарні правила розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів», ДСП №173-96 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів», ГОСТ 17.1.5.02-80 "Охрана природы. Гидросфера. Гигиенические требования к зонам рекреации водных объектов". Зазначені результати санітарно-мікробіологічних досліджень можуть бути пов’язані з тим, що проби води з поверхневих водойм відбирались під час несприятливих  метеорологіх факторів.

На адресу Київської міської державної адміністрації та КП «Плесо» направлений лист з метою:

1. Забезпечити повторні дослідження води з поверхневих водойм на пляжах міста Києва за умови  сприятливих метеорологічних умов;

2. Забезпечити інформування населення щодо можливості користування пляжами, виключно як зонами відпочинку населення без купання до покращення показників якості води у водоймах;

3. Вжити дієвих заходів щодо забезпечення пляжів якісною та безпечною питною водою та провести повторні лабораторні дослідження.


Автор: pressa від 30.06.2017