Новини

Держпродспоживслужба проводить посилену інформаційну роботу щодо убезпечення споживачів від ботулізму


Через збільшення за останні місяці випадків захворювання громадян на ботулізм Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проводить активну роз'яснювальну роботу із залученням ЗМІ щодо поширення інформації про ботулізм та шляхів убезпечення від даного захворювання.

27 червня директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби Борис Кобаль та керівник Головного управління Держпродспоживслужби в м.Києві Олег Рубан взяли участь у прес-конференції щодо ботулізму та шляхів убезпечення громадян від споживання зараженої риби. Також у заході взяли участь представники торговельних мереж та вітчизняних виробників в’яленої риби.

«На сьогодні ми проводимо розслідування 43 випадків», - повідомив директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби та зазначив, що із цієї кількості 31 випадок пов'язаний із вживанням споживачем рибної продукції, із них шість завершилися летально.

Він зауважив, що цьогорічна кількість постраждалих від ботулізму не перевищує середньостатистичного показника за останні роки: так, у 2014 році зафіксовано 170 випадків захворювання на ботулізм, із них 17 летальних, у 2015 – 178, із них летальних -  7. Але наразі, за словами посадовця, ситуація ускладняється тим, що в Україні відсутня сироватка проти ботулізму.

Крім того, наразі фіксуються випадки захворювання через вживання риби промислового виробництва, чого раніше майже не було.

Також він наголосив, що згідно з вимогами до маркування, на етикетці товару має зазначатися назва продукції, дата виготовлення, терміни придатності, умови зберігання, адреса та контакти виробника.Автор: pressa від 30.06.2017