Виробник
Педикульоз (від латинського Pediculus – воша) - ураження головними та платяними вошами.

На тілі людини паразитує три види вошей: платтяні, головні та лобкові.

Воші людини – це специфічні паразити, які проводять все своє життя на людині та харчуються її кров’ю, вони являються переносниками збудників висипного тифу, волинської гарячки та зворотного тифу.
Тривалість життя воші складає 20-45 днів. При своєму розвитку воші проходять 3 стадії: яйце - “гнида”, личинка і статевозріла воша.

Ураження педикульозом відбувається при безпосередньому контакті з завошивленими особами, здебільшого волоссям, при користуванні спільними речами — одягом, білизною, головними уборами, гребінцями, щітками для волосся тощо. При значній завошивленості людини воші можуть переповзати по підлозі та по різних предметах, на яких вони можуть зберігати  свою життєздатність впродовж 2 діб.

Розмноженню вошей сприяють скупченість людей та не виконання правил особистої гігієни.

Профілактика педикульозу. Необхідно суворо дотримуватись правил особистої гігієни, проводити систематичне прибирання приміщень, утримувати в чистоті предмети побуту та меблі.

Боротьба з вошивістю зводиться до знищення вошей на тілі людини (повне миття тіла, з використанням протипедикульозних мийних засобів) та  одязі, постільних речах та в приміщеннях (дезінсекційні заходи).