Оголошення

 01.05.2018
День праці

Новини

Що потрібно знати, щоб придбати якісне насіння?


На даний час в торгівельних центрах, на виставках, спеціалізованих магазинах та на ринках м. Києва  проходить торгівля насіннєвим матеріалом овочевих культур. Що ж потрібно знати споживачам щоб не придбати замість якісного насіння  непотріб.

Перш за все слід зазначити, що право на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу мають:
  • фізичні особи - підприємці та юридичні особи за умови додержання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин;
  • фізичні особи - підприємці та юридичні за умови їх включення до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва
  • фізичні особи - підприємці та юридичні особи, не включені до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, мають право здійснювати реалізацію насіння і садивного матеріалу лише за умови наявності сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та додержання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин.
Насіння вводяться в обіг після сертифікації. Сертифікати на насіння або сертифікати на садивний матеріал можуть бути видані, якщо:
  • насіння та/або садивний матеріал належить до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України;
  • насіння за сортовими або посівними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва;
  • садивний матеріал за сортовими або товарними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва.
Особи, які проводять перепродаж насіння та/або садивниого матеріалу мають купувати його лише в атестованих на виробництво насіння та/або садивного матеріалу підприємствах. Вони також повинні мати копії Сертифікату нанасіння та/або садивний матеріал та супровідні документи що підтверджують його придбання.

Ознайомитись з переліком суб’єктів, які мають право виробництва та реалізації насіння та садивного матеріалу, а також асортиментом пропонованого ними насіння та садивного матеріалу (сортів) можна в Реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва за 2017 рік.

Фахівцями сектору контролю в сфері насінництва та розсадництва здійснено моніторинг реалізації насіння овочевих культур на деяких точках продажу м. Києва. У ході моніторингу встановлено, що більша частина  реалізаторів не можуть гарантувати споживачам якість насіння. Причиною є неможливість надати супровідні документи на насіння із зазначеними посівними якостями.

З реалізаторами проведено роз’яснювальну роботу спрямовану на недопущення продажу населенню неякісного насіння.

Сектор контролю в сфері насінництва та розсадництва продовжує здійснення заходів, а саме спрямованих на попередження та запобігання правопорушень порядку та умов ведення насінництва та розсадництва, згідно вимог чинного законодавства України шляхом  інформування.

Автор: pressa від 05.03.2018