Новини

Держпродспоживслужба м. Києві забезпечує виконання законодавства в частині притягнення суб’єктів господарювання до адміністративної відповідальності


На виконання законів України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Головне управління Держпродспоживслужи в м. Києві, в межах свої повноважень, забезпечує виконання законодавства в частині притягнення суб’єктів господарювання до адміністративної відповідальності, відповідно до статті 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

В ході планових заходів виявлено грубі порушення законодавства щодо безпечності харчових продуктів, за результатом яких складено приписи, обов’язкові для виконання суб’єктами господарювання.

Проте частина соціально безвідповідальних суб’єктів проігнорували вимоги законодавства.

Держпродспоживслужбою у місті Києві, за порушення п1. ч.1 ст. 41, ч.2. ст.45, п.1,2 ч.1 ст. 47 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», складено відповідні адмінматеріали та вручено їх суб’єктам господарювання. Наразі вирішується питання про направлення вказаних матеріалів до суду.

Відповідальність за вказані правопорушення складає:
  • п.1 ч.1 ст. 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» - тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі від п’яти до восьми мінімальних заробітних плат, що у гривневому еквіваленті складає від 18615 грн. до 29784 грн. відповідно;
  • п.2 ч.1 ст. 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» - тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних заробітних плат, що у гривневому еквіваленті складає від 85629 грн. до 111690 грн. відповідно;
  • п.12 ч.1 ст. 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» - тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі від п’яти до восьми мінімальних заробітних плат, що у гривневому еквіваленті складає від 18615 грн. до 29784 грн. відповідно.
Звертаємо увагу операторів ринку, які провадять діяльність з харчовими продуктами на відповідальне ставлення до забезпечення гарантії безпечності та якості харчових продуктів.

Автор: pressa від 31.01.2018