Оголошення

 01.05.2018
День праці

Новини

Держпродспоживслужба м. Києва у дитячих садочках столиці виявила фальсифіковане масло


У столиці тривають планові заходи щодо моніторингу якості харчових продуктів у школах і дитсадках. Так, за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві проводить планові заходи державного контролю.

Зокрема, під час перевірки у дитсадку № 166 (просп. П. Тичини, 28-А), після відбору та випробування зразків виявлено невідповідність вершкового масла вимогам ДСТУ за вмістом масової частки жиру (норма – 72,7%, у зразках – 72,1% та 72,4%). Окрім того, масова частка немолочних жирів у вершковому маслі складає 62% від загальної частки жиру. Як повідомили у Держпродспоживслужбі, йдеться про масло солодковершкове селянське «Попільнянське» 72,7% жиру, виробник – ТОВ «Андрушівський маслосирзавод». Варто зауважити, що вміст немолочних жирів взагалі не допускається.

Випробування зразків продукції проводилось у науково-дослідному центрі випробувань продукції ДП «Укрметртестстандарт».

«Як стало відомо, постачальник забезпечує «маслом» усі заклади освіти Дніпровського та частину Дарницького районів. Завдання Держпродспоживслужби – у найкоротші терміни передати виявлені факти до правоохоронних органів щодо притягнення до відповідальності винних осіб, а також провести відповідні перевірки в усіх дитсадках», – заявив заступник голови КМДА Олексій Резніков.

Своєю чергою, у Держпродспоживслужбі повідомили, що це вже другий подібний випадок у Києві, а за виявленим фактом у дитсадку на просп. П. Тичини матеріали вже передано до правоохоронних органів.

«Минулого року прокуратура проводила розслідування щодо аналогічного випадку в Оболонському районі. Тоді постачальник забезпечував 62 навчальних заклади замість вершкового масла харчовим жировим продуктом із вмістом немолочних жирів у 99%! Такі продукти харчування становлять загрозу для здоров’я дітей. Також повідомляю, що стосовно ситуації, що склалася на Березняках, ми вже звернулися до правоохоронних органів», – додав очільник Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан.

За словами Олексія Резнікова, районним держадміністраціям доручено перевірити тендерну документацію на відповідність умовам і вимогам, здійснити необхідні дії, щоб не допустити використання у навчальних закладах неякісних харчових продуктів, у тому числі й зазначеного виробника.
Автор: pressa від 28.12.2017