Новини

Держпродспоживслужба м. Києва провела заходи щодо додержання вимог законодавства при проведенні ярмарок


Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві постійно проводяться заходи щодо додержання вимог законодавства в сфері безпечності та якості харчових продуктів, санітарного та метрологічного законодавства при проведенні ярмаркових заходів на території міста Києва.

В результаті проведених заходів встановлено грубі порушення: реалізація м’ясної продукції, м’ясо ковбасних виробів та молочної продукції здійснюється без відповідних супровідних документів, продавці – без особистих медичних книжок, сировина тваринного походження реалізується без проходження обов’язкового лабораторного дослідження.

Також було зафіксовано порушення у сфері метрологічного нагляду: ваги мають додатково обладнану кнопку під час натискання якої додають похибку +770 грам. Жодні засоби вимірювальної техніки не мають відповідної документації, а саме свідоцтва про повірку, паспортів на прилад, метрологічного маркування, відсутні свідоцтва та сертифікати, які використовуються для ідентифікації результатів метрологічної діяльності.

За результатами проведеного моніторингу, проведено нараду в Київській міській державній адміністрації за участю Департаменту промисловості та розвитку підприємництва, Держпродспоживслужби м. Києва, комунальних підприємств, та інших організацій, де прийнято рішення щодо доцільності проведення позапланового заходу державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства щодо безпечності харчових продуктів, санітарного законодавства та метрологічного нагляду за письмовою заявою організаторів ярмарок.

«Держпродспоживслужба м. Києва вкрай занепокоєна щодо погіршення ситуації на ярмарках столиці, в частині дотримання чинного законодавства та буде вживати вичерпних, безкомпромісних заходів в межах своїх повноважень» повідомив перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби м. Києва Овчаренко Олександр.

Автор: pressa від 23.11.2017